6 Şubat sabahı ülkemiz büyük bir deprem felaketi ile karşı karşıya kaldı. Kahramanmaraş'ta 9 saat arayla sabah 7,7 ve öğleden sonra 7,6 şiddetli depremler yaşadık. Asrın felaketinde Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Hatay, Adana, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Osmaniye illerimizde büyük yıkım meydana geldi. Büyük depremin 11. gününde can kaybı ise 38 bin 44 olarak açıklandı. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmeti yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Ülke olarak kenetlendik ve hep beraber yaralarımızı sarıyoruz. Ayrıca birçok ülke de acılarımıza ortak oldu ve yardımlar yaptı, yapmaya da devam ediyor. Teşekkür ediyoruz.

Ülkemizin spor camiası da hem bireysel, hem yardım kampanyaları ile büyük destek veriyor. Şuanda ligler de ertelenmiş durumda ve ekipler hâlâ yardım işleri yapıyor.

Kentimizin Süper Lig’de mücadele eden güzde ekibi Adana Demirspor da ilk günden beri çalışıyor. Futbolcuları kendilerince nakdi yardımlar yaptı, kampanyalar düzenleyerek depremzedelerimize yardım ediyor.

Adana Demirspor kulübümüz de aynı şekilde ilk günden beri ihtiyaç malzemeleri toplayıp gönderdi. Bununla beraber kampanyaları sürdürüyor. Ayrıca geçtiğimiz gün İtalya’nın Serie A Ligi’ndeki takımlarından ACF Fiorentina ile temsili maç programı düzenleyen Adana Demirspor, şimdi de Beşiktaş Kulübü ile temsili maç ayarladı.

Slogan, ‘Temsili Maçlarımızda deprem bölgesi için tek yürek oluyoruz”.. gerçekten de öyle.. Deprem bölgesi için tek yüreğiz.. Adana ekibimize bu güzel çalışmaları için çok çok teşekkür ediyoruz. Tabi ki tüm spor camiamıza da teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız..