SERHAT AKARSU / ÖZEL HABER

1 yıl önce temeli atılan üst geçit hayal oldu 1 yıl önce temeli atılan üst geçit hayal oldu

ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Mobilyacılar Sitesi'nde can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla itfaiye yollarını açmak için çalışma başlattı. Çalışma kapsamında, sitenin giriş ve çıkışlarında bulunan dar yollar genişletildi. Ayrıca, itfaiye araçlarının geçişini engelleyen demir parmaklıklar ve diğer engeller kaldırıldı.

mobilyacılar sitesi 18

mobilyacılar sitesi 26

Adana Mobilyacılar Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Turgut Mensucat sahibi Adnan Turgut, yapılan çalışmanın önemine dikkat çekti. Turgut, bu çalışma sayesinde hem can güvenliklerinin, hem de mal güvenliklerinin sağlanmış olduğunu söyledi. Daha önce sitede yaşanan yangında itfaiye araçlarının geçemediğini ve yangının büyümesine neden olduğunu hatırlatan Turgut, "Bu çalışmayla birlikte, bir dahaki yangında itfaiye araçları hızlıca müdahale edebilecek. Bu çalışmayla sitemizin görünüşü de iyileştirilmiş oldu. Sitemiz, itfaiye araçlarının geçişini engelleyen demir parmaklıklar ve diğer engeller nedeniyle hem düzensiz hem de tehlikeli bir görünüme sahipti. Bu çalışmayla birlikte, sitemiz daha modern ve düzenli bir görünüme kavuştu. Bu da sitemizin değerini artıracaktır" dedi.

mobilyacılar sitesi 3

Daha önce yangının yaşandığı bina

mobilyacılar sitesi

"Mobilyacılardan Başkan Karalar’a hizmet teşekkürü"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a yaptığı çalışmadan ötürü teşekkürlerini sunan Turgut, “Adana Mobilyacılar Sitesi, Orta Doğu ve dünyanın birçok ülkesine mobilya ihracatı yapan önemli bir merkezdir. Sitemizdeki itfaiye yollarının dar olması ve engeller ile dolu olması, olası bir yangın durumunda ciddi bir sorun oluşturuyordu. Ayrıca bizim buradaki oluşan yangınlar kesinlikle ve kesinlikle bina bitene kadar sönmüyor. Bina ne zaman tamamen yanıp biterse ya da tamamen çökerse ondan sonra ki dakika var olan yangınlar sönük duruma geçiyordu. Çünkü buradaki çoğu fabrikada kumaş, sünger, sentetik vb. birçok ürünler bulunuyor. Bunların sönmesi ise mümkün olmuyor.  Adana Büyükşehir Belediyesi, bu sorunun farkında olarak çalışma başlattı. Çalışma kapsamında, sitenin giriş ve çıkışlarında bulunan dar yollar genişletildi. Ayrıca, itfaiye araçlarının geçişini engelleyen demir parmaklıklar ve diğer engeller kaldırıldı. Bu sayede, sitemizdeki itfaiye yolları artık daha geniş ve kullanışlı hale geldi. Bu çalışma hem can güvenliğimizi hem de mal güvenliğimizi sağladı. Ayrıca, sitemizin görünüşünü de iyileştirdi. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’a bu çalışmadan dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.