İBRAHİM BAYSAL

ADANA (İLKHABER)- Adana'da mahalle esnafı çocukların eğitime daha iyi koşullarda başlaması için kolları sıvadı

Merkez Çukurova ilçesinde bulunan Atilla İlkokulu, mahalle esnafının desteğiyle yenilendi. Okulun dış cephesi boyanıp tadilat yapıldı.

Depremde zarar gören okulun boyasının yenilenmesi ve tadilata ihtiyacı olduğunu öğrenen mahalle esnafı, kolları sıvadı. Esnaftan kimi boyayı tedarik ederken kimi de tadilat için diğer malzemeleri okula bağışladı.

Okulun dört bir cephesi boyanıp tadilat yapıldı. 4 Eylül'de alıştırma 11 Eylül'de ise 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlayacağı okul çocuklar için hazır hale getirildi.

Mahalle esnafı okulu boyatıp tadilatını yaptırdı

Okulda yardımda bulunan mahalle esnafından Ramazan Özdemir, “Depremden en çok etkilenen mahalleler arasında huzurevleri vardı. Mahallemizde bulunan Atilla İlkokulumuzun boyasının eskidiğini ve tadilat gerektiğini öğrendik. Daha sonra okul yönetimiyle irtibata geçerek tadilat ve boya işlemlerini üstlenmek istediğimizi söyledik. Okul yönetimi de bu istediğimize olumlu cevap verdi ve mahalleli olarak tadilat işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sonbaharda bunaltıcı yaz sıcakları Sonbaharda bunaltıcı yaz sıcakları

Okulun boya işlerini tamamen üstlenen esnaf Ufuk Seyhan Daşkın ise, “Atilla İlkokulun dış cephe ve tadilat işlemlerini firmamız tarafından sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde üstlendik. 2023-2024 öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar diliyoruz” diye konuştu.