İBRAHİM BAYSAL

ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ali Akbulut Gündüz Bakımevi’ni ziyaret ederek, eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla çocuklarla, eğitimcilerle ve velilerle bir araya geldi. Başkan Karalar, okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaparak, eğitimde Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan çıkılmamasını istedi.

ALİ AKBULUT GÜNDÜZ BAKIMEVİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ

Başkan Karalar, Ali Akbulut Gündüz Bakımevi’nde yaptığı konuşmada, eğitim ve öğretimin bir ülkenin kaderini belirlediğini belirterek, “Bir ülkedeki eğitimin kalitesi, o ülkenin modernleşmesini, ekonomik açıdan hangi noktada olacağını belirler. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, eğitimin kaliteli, bilimsel olması halinde, o ülkenin bağımsız, aydın, müreffeh, huzurlu olacağını, aksi halde ülkenin geleceğinin karanlıkta kalacağını ifade etmiştir. Biz de eğitime önem verdiğimiz için gündüz bakımevlerimizin sayısını artırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Başkan Zeydan Karalar, "Kadınlarımız iş hayatında daha fazla yer alsın diye kreş sayısını artırıyoruz." dedi.

ALİ AKBULUT GÜNDÜZ BAKIMEVİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ_17

Başkan Karalar, "Kadınlarımızın hayata dair her alanda, iş dünyasında daha fazla yer almasını desteklerken, çalışan annelerin hayatlarını kolaylaştırmak için faaliyete geçirdiğimiz gündüz bakımevlerimizde kaliteli ve güvenli eğitim vermeye devam edeceğiz." dedi.

Mersin Büyükşehir bünyesindeki kurs merkezleri öğrenci ve velileri memnun ediyor Mersin Büyükşehir bünyesindeki kurs merkezleri öğrenci ve velileri memnun ediyor

Başkan Karalar, konuşmasının ardından çocuklarla oyunlar oynadı ve eğitimcilerle sohbet etti.