Adana’da 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi.

Mersin'de otomobilde çıkan yangın söndürüldü Mersin'de otomobilde çıkan yangın söndürüldü

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi.

Kentte 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk Parkı içerisinde tören düzenlendi.  Atatürk Parkı’nda düzenlenen törene Adana İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

 İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Koçak, parktaki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Daha sonra saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Bando ekibinin çaldığı marşlar eşliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün kutlanmasının ardından tören sona erdi.

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, günün anlam ve önemine ait mesajını paylaştı. Öğretmenlik mesleğinin önemine değinen Koçak, “Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Öncelikle emekli öğretmenleri saygı ile hatırlıyor, mesleğini icra ederken terör saldırılarına maruz kalarak yitirdiğimiz şehit öğretmenlerimiz ile dünyadan ahirete göçmüş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz.  İnsanlığın var olduğu günden beri, onun eğitimi en az fiziksel varlığı kadar önemli ve değerli kabul edilmiştir. İnsan, içinde doğup büyüdüğü aile ortamında temel bilgileri aldıktan sonra daha donanımlı hale gelmesi için bir eğiticiye, öğreticiye yani öğretmene muhtaçtır. Ahlaki değerler, maneviyat, bilgi, beceri ve medeniyet öğretmenin sayesinde öğrenilir. Öğretmen yapıcı ve taşıyıcıdır. Tarih, kültür, sanat, edebiyat gibi uygarlık için gerekli her şeyin lokomotifinde öğretmen vardır. Toplumların topyekûn kalkınma hızı eğitime ve öğretmene verilen değerle orantılıdır. Etrafını aydınlatırken karanlıklara meydan okuyan bütün öğretmenlerimin gününü kutlar, her birinize ayrı ayrı önce sağlık, başarı ve mutluluklar diler, saygı ve sevgiler sunarım” dedi.