Emre Ekici

Adana’da markete alışverişe giden Annagür Ailesi market önünde araçlarını park etti. Alışverişe giden Annagür ailesinin aracından çevredeki vatandaşlar kedi sesi geldiğini duydu. İlk önce aracın içerisine bakan vatandaşlar, aracın içerisinde kedi olmadığını gördü. Kedinin sesinin artarak devam etmesiyle aracın altını ve aracı ablukaya alan vatandaşlar, sonunda kedinin aracın motor kısmında olduğunu fark etti. Bunun üzerine aracın sahiplerini aramaya başlayan vatandaşlar, bir süre sonra 01 FFU 77 plakalı arabanın sahiplerinin geldiğini gördü. Vakit kaybetmeden aracın sahipleri olan Ali Alpar Annagür ve Merve Annagür’e durumu anlatan vatandaşlar motor kaputunun açılmalarını ve kediyi bulunduğu yerden çıkartmalarını istedi. Bunun üzerine Annagür ailesi aracın kaput bölümünü açarak, kediye ulaşmaya çalıştı. Ancak bir türlü kediye ulaşamayan vatandaşlar ve araç sahipleri çareyi CANKUR’u aramakta buldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait CANKUR ekipleri kısa sürede aracın bulunduğu yere geldi. Yapılan çalışmalar sonucunda kedi kurtarıldı. Henüz 1 aylık olduğu görülen kedinin kurtulması vatandaşları ve araç sahiplerini sevindirdi. Kedinin çıkması için aracın altına konulan mamalardan ise yoldan geçen bir vatandaşın köpeği nasiplendi. Golden cinsi köpeğin kedi için konulan mamanın afiyetle yemesi herkesin yüzünde tebessüm oluşturdu.

Adana Büyükşehir Belediyesi merkezde ve kırsalda içme suyu projeleri gerçekleştiriyor    Adana Büyükşehir Belediyesi merkezde ve kırsalda içme suyu projeleri gerçekleştiriyor  

.