ADANA (İLKHABER)- Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet yürüten Adana Gençlik Merkezi'nde, gönüllü gençlerin kurmuş olduğu Engelleri Sporla Aşıyoruz takımının "Spor Engel Tanımaz" Projesi Tanıtım Programı gerçekleştirildi.

Açılış törenine Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Adana Gençlik Hizmetleri Müdür Yardımcısı Mehmet Tosun, Çukurova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal Oldaç, Adana Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Pıtırlı, antrenör ve eğitmenlerle birlikte gönüllü gençler katıldı.

Adanaspor, Esenler Erokspor maçı saatini bekliyor Adanaspor, Esenler Erokspor maçı saatini bekliyor

Engelleri sporla aşacağız! 2

Proje, 6 Şubat depreminde ampüte olan bireylerin spor ile sosyal hayata entegrasyonlarını kolaylaştırmak amacıyla hazırlandı. Projede okçuluk, masa tenisi, satranç ve dart branşlarında eğitimler verilecek.

Projenin hedefi, deprem sonrasında ampüte geçirmiş bireylere vücutlarına alışmalarında rehabilitasyon etkinlikleri ile destek olup, daha sonrasında bireylere uygun spor eğitimleri ve etkinlikleri düzenleyerek deprem sonrası yeni yaşamlarında yanında olmak.

Engelleri sporla aşacağız! 4

Projenin paydaşları arasında Doç. Dr. Tülay Özdemir Canbolat, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı adına Fırat Acartekin, Hatay adına Emre Yüksek ve Adana Gençlik Merkezi yer alıyor.

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar törende yaptığı konuşmada, "Gençlerimizi sporla, sanatla, eğitimlerimizle geleceğe yatırım yapıyoruz ve destekliyoruz. Tüm gençlerimizi Gençlik Merkezlerine yönlendirerek geleceklerine katkıda bulunabilir, onları hayata hazırlayan eğitimlerimizle daha başarılı olmalarını sağlayabilirsiniz" dedi.

Adana Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Pıtırlı ise, "Adana Gençlik Merkezi olarak Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde her daim sporun ve sporcunun destekçisiyiz. Türk Gençliği fırsat verildiğinde ve koşullar sağlandığında sanatta, sporda ve hayatın her alanında başarıyı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Programın sonunda, ampute bireylere spor branşlarında eğitimler verildi.

Engelleri sporla aşacağız! 3

6 Şubat depreminde ampüte olan vatandaşların spor ile sosyal hayata entegrasyonlarını kolaylaştırmak amacı ile hazırlanan proje açılışı programında belirlenen spor branşları; Okçuluk, Masa Tenisi, Satranç ve Dart oldu.