Antalya'da Antep fıstığı üretiminin geliştirilmesine yönelik çalıştay yapıldı Antalya'da Antep fıstığı üretiminin geliştirilmesine yönelik çalıştay yapıldı

İBRAHİM BAYSAL

ADANA (İLKHABER) - Adana'nın Karataş ilçesinde 2023 yılı su ürünleri av sezonu açılış töreni düzenlendi. Törene Vali Yavuz Selim Köşger, Adana milletvekilleri, Karataş Kaymakamı, Belediye Başkanı ve çok sayıda balıkçı katıldı.

Törende konuşan Vali Köşger, Adana'nın su ürünleri konusunda önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, bu potansiyeli daha iyi değerlendirmek için tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışacaklarını söyledi. Köşger, "Adana, ülkemizin dört iklimin yedi coğrafyanın bir arada yaşadığı, dünyanın gözbebeği bir şehridir. Hem sosyolojisiyle hem coğrafyasıyla hem yetiştirdiği ürünleriyle hem de iklimiyle Adana, Türkiye'nin bir minyatürü gibidir. 20 km mesafede Akdeniz'e ulaşıyorsunuz. 20 km mesafede Toroslara ulaşıyorsunuz ve dünyanın en büyük ovalarının birisinin içinde, en mümbit ovalarından birisinin içinde yaşıyorsunuz. Bu hakikaten çok güzel bir imkan, çok güzel bir potansiyel." dedi.

Vali Köşger, Su Ürünleri Av Sezonu Açılış Töreninde Konuştu

Köşger, yeni av sezonunun Adana'da Türkiye'nin genelinden 15 gün daha gecikerek açıldığını belirterek, bunun da Adana'nın su ürünleri konusundaki potansiyeli daha iyi değerlendirmek için olduğunu söyledi. Köşger, "Bu potansiyele Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın riyasetinde kurulacak olan Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesiyle de çok büyük bir ivme daha kazandıracağız. Karataş ve Adana su ürünleri konusunda Türkiye'nin sözü geçen, önde gelen şehirlerinden birisi olacak. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz, hep beraber bunu başaracağız. Bu uğurdaki gayretimizi sürdüreceğiz." dedi.

Köşger, konuşmasının sonunda, av sezonunun tüm balıkçılara hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Tören, Karataş Limanı'nda denize açılan balıkçı teknelerinin ardından sona erdi.

Vali Köşger, Su Ürünleri Av Sezonu Açılış Töreninde Konuştu 2