Bebeğini taciz ettiğini öne sürdüğü yaşlı adamı darp etti Bebeğini taciz ettiğini öne sürdüğü yaşlı adamı darp etti

Ahmet Akdeniz

ADANA (İLKHABER)-Adana İl Müftülüğü Diyanet Adana İzcilik Kulübü üyeleri Diyanet İzcilik Kayseri 2. Bölge Kampına gitti.

Adana İzcilik Kulübü üyeleri için uğurlama töreni Adana İl Müftülüğü önünden yapıldı. 25-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında Kayseri Sarımsaklı Baraj Gölü mevkiinde yapılacak olan Diyanet İzcilik 2. Bölge Kampına, Adana İl Müftülüğünden 18 izci öğrenci ve 8 izci lideri olmak üzere toplam 26 kişi dualarla uğurlandı.

Gerçekleştirilen uğurlama programına İl Müftü Vekili Yusuf Dikmen, Seyhan ilçe Müftüsü Mehmet Yaman, TİF-DİB Adana izci liderleri, öğrenciler ve veliler katıldı. İl Müftü Vekili Yusuf Dikmen ve Seyhan İlçe Müftüsü Mehmet Yaman, görevli izci liderlerine ve izci öğrencilere gayretlerinden dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

7 gün sürecek olan Diyanet İzcilik Kayseri 2. Bölge Kampına farklı illerden toplam 550 izcinin katılması planlanıyor.

 Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önemli hizmet alanlarından birini oluşturan gençlik çalışmalarında amaç, millî ve manevî değerlerine bağlı, vatanına ve milletine karşı vazifelerini yerine getirmek için gayret sarfeden, geleceğin teminatı gençlerin bedence sağlam ve ahlâkça dürüst bir şekilde yetişmelerine katkı sunuyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın izciliği sistemli bir şekilde ülke genelinde aktif hâle getirmek için faaliyetler gerçekleştirdiği öğrenildi.