Serhat AKARSU

(İLKHABER) - Adana Barosu avukatlarından İsmail Hakkı Atal, Muğla'nın Milas ilçesindeki Akbelen ormanında Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerine kömür sağlamak amacıyla maden sahası açılmasına engel olmak isteyen çevreci köylülerin kamp alanının boşaltıldığını açıkladı.

akbelen foto-3

Nadir görülen ‘Sibirya suçulluğu’ yaralı olarak Adana’da bulundu Nadir görülen ‘Sibirya suçulluğu’ yaralı olarak Adana’da bulundu

Adana Barosu'na kayıtlı Karadam ve Karacahisar Mahalleleri Doğayı Doğal Hayatı Koruma Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Gönüllü Avukatı İsmail Hakkı Atal, "Akbelen ormanında Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerine kömür sağlamak için açılacak maden sahasındaki ormanlık ve zeytinlikleri korumak için çevrecilerle İkizköy halkının başlattığı nöbet iki yılı geçti." dedi.

Akbelen foto-1

Çevreci aktivistlerin ve köylülerin geçtiğimiz günlerde Akbelen ormanındaki ağaçlara sarılarak kesilmelerini önlemeye çalıştığını anımsatan İsmail Hakkı Atal, "Bugün Akbelen'de ağaçların korunması için oluşturulan kamp alanına sabah erken saatlerde gelen Jandarma ekipleri, buradaki eşyaları boşaltıyor. Orada yeni bir çadır kurup yine yerimizi alırız. Dün alanda tek başına kalan Ahmet Tatar da gözaltında." ifadelerini kullandı.

akbelen foto-2