(İHA)- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a bakanlık teklif edildiği iddialarına ilişkin, “CHP’nin hangi bakanlıklarda görevlendirme yapacağı ya da hangi siyasi partiye görev vereceği İYİ Parti’yi ve Genel Başkanını ilgilendiren bir durum değildir, CHP’nin Genel Başkanı ve parti kurullarının vereceği bir karardır” dedi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da gerçekleştirdiği seçim çalışmaları çerçevesinde Güngören’de bir kafede gençlerle bir araya geldi. Gençlerle bir araya gelen Akşener, kendilerine yöneltilen sorulara cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçmenlere "sandıklara sahip çıkın" çağrısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçmenlere "sandıklara sahip çıkın" çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı ve parti kurullarının vereceği bir karardır”
“Ümit Özdağ’a bakanlık verildi” iddialarına karşı oluşan soruları yanıtlayan Akşener, “Biz henüz bakanlıklar konusunu Millet İttifakı'nın bileşenleri ile bir araya gelip konuşmadık. Bildiğim bir şey var. İki siyasi parti olarak biz seçime ayrı girdik. Alınan oy ve çıkarılan milletvekili sayısına göre öncelikle CHP ve İYİ Parti seçimden sonra inşallah seçimi de kazanacağız ve bir araya gelecek, bu konuda görevlendirmeler yapılacak. Cumhuriyet Halk Partisi'nin hangi bakanlıklarda görevlendirme yapacağı ya da hangi siyasi partiye görev vereceği İYİ Parti’yi ve onun Genel Başkanını ilgilendiren bir durum değildir, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı ve parti kurullarının vereceği bir karardır. Ona da saygı duyuyorum. İçişleri Bakanlığı üzerinden Ümit Özdağ’a, Kemal Kılıçdaroğlu başından itibaren yapmışsa, CHP Genel Başkanı olarak verdiği bir karardır. Ben ona saygı duyuyorum” şeklinde konuştu.