ADANA (İLKHABER) - Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, bu yıl, 6 Şubat'ta ülkemizi derinden sarsan deprem felaketiyle büyük acıların yaşandığı bölgelere bir nebze yardımcı olabilmek amacıyla "İhtiyaç Haritası" ile iş birliği yaptı.

Festival kapsamında, Türkiye prömiyerini yapacak olan, Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın "Kuru Otlar Üstüne" filminin bilet satışından elde edilecek gelir "İhtiyaç Haritası"na aktarılacak. İhtiyaç Haritasının afet bölgesinde kurduğu Hatay Komünite Merkezi başta olmak üzere farklı konteyner kent ve alanlarda çocuklara ve gençlere yönelik kalıcı mekanlar kurularak çeşitli eğitim ve etkinlikler gerçekleştirilecek.

Adana’da bir haftada 149 ruhsatsız silah ele geçirildi Adana’da bir haftada 149 ruhsatsız silah ele geçirildi

Altın Koza ve İhtiyaç Haritası, deprem bölgeleri için işbirliği yaptı 2

Festival, İhtiyaç Haritası desteğiyle, proje sayesinde özellikle depremden etkilenen çocukların ve gençlerin psikososyal, bilişsel ve duygusal gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor.

76. Cannes Film Festivali'nde, Merve Dizdar'a filmdeki performansıyla "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandıran "Kuru Otlar Üstüne", Türkiye'de ilk kez Altın Koza'da sinemaseverlerle buluşacak.

Altın Koza ve İhtiyaç Haritası, deprem bölgeleri için işbirliği yaptı

22 Eylül Cuma günü 13:30'da gerçekleştirilecek olan, Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın yanı sıra başrol oyuncuları Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekici'nin de katılacağı, Türkiye prömiyerinin biletleri Mobilet aracılığıyla satışa sunulacak.

Altın Koza ve İhtiyaç Haritası, deprem bölgeleri için işbirliği yaptı 3

Sinemaseverlerin yoğun ilgi göstermesi beklenen "Kuru Otlar Üstüne", Cannes'daki başarının ardından, anlamlı bir gösterime de imza atmış olacak.

Bilet satışı https://mobilet.com/tr/ üzerinden yapılacaktır.