Ali GÜRELİ

ADANA (İLKHABER) - Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği, 2023-2024 sezonunu yarın yapılacak etkinlikle açacak.

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Başkanı Dr. Haluk Uygur, 2023-2024 sezonu için yaz boyunca ses getirecek farklı projeler üzerine çalıştıklarını söyledi.

Yeni sezonda başta fotoğraf olmak üzere müzik, resim, sinema, sanat tarihi, felsefe, mitoloji, arkeoloji ve edebiyat alanlarını içeren etkinliklere imza atacaklarını ifade eden Dr. Haluk Uygur, "Aynı zamanda kendimizi özel hissedeceğimiz geziler düzenleyeceğiz." dedi.

Adana'ya yeni sanat mekânları kazandıracaklar

Dr. Uygur, Altınoran olarak Adana'nın yeni sanat mekânlarına kavuşması için yoğun çaba harcadıklarını ve bu çabanın süreceğini dile getirerek, "Değişen dünyada, eski dünyanın estetiğine artık evimizde oturarak ulaşabiliyoruz. Yeni dünyanın estetiğini yansıtmak için de mekânla bütünleşmiş, farklı disiplinlerin birbirini desteklediği, seyirciyle iç içe girmiş, sıra dışı etkinlikler yapmalıyız diye düşünüyoruz. Bize göre; izleyici salonda evdeki bulduğundan farklı bir şeyler bulmalı. Bunu dikkate alarak tüm yeni sezon hazırlıklarımızı buna göre yaptık." ifadelerini kullandı.

Adana'da bir festival bitecek, diğeri başlayacak Adana'da bir festival bitecek, diğeri başlayacak

Altınoran-2
 
Yeni sezon öncesi "Yaza Veda Sezona Merhaba" partisi

Yeni sanat sezonunun dolu dolu geçeceğini vurgulayan Dr. Haluk Uygur, şunları kaydetti:

"Yeni sezonu, yaza veda etkinliği ile açacağız. Onur üyelerimiz, üyelerimiz ve üyelerimizin yakınlarıyla birlikte çok değerli Adanalı müzisyen Notalı Şair Serhan Kelleözü'nün katılımı, Adana'nın evrensel yıldızı Ömer Faruk Tekbilek'in onurlandırmasıyla 'Yaza Veda Sezona Merhaba' partimize sanatseverleri bekliyoruz."