ADANA(İLKHABER) - Adana Diş Hekimleri Odası, MODE İmplant işbirliği ile bilimsel toplantı düzenledi. Oda Başkanı Dt. Fatih Güler, yaptığı konuşmada “İmplat konusunda üyelerimizin bilgilerini güncellemek için gerçekleştirdiğimiz toplantıların asıl amacı halkımıza daha iyi sağlık hizmeti sunmaktır.” dedi.

BİLGİLERİMİZ GİBİ ODAMIZIDA GÜNCELLEDİK

Doç. Dr. Seda Özturan ve Diş Hekimi Dr. Ahmet Kiğılı’nın konuşmacı olarak katıldığı yenilenen salonda gerçekleştirilen bilimsel toplantıda odalarına yaptıkları tadilat ile modern ve çağdaşlığın yanında daha çok kullanılır olmasına özen göstererek güncellediklerini söyleyen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Güler, burada yaptığı konuşmada “Odamızın binasını yeniden dekore etmenin mutluluğuyla ilk toplantımızı yapıyoruz. Yönetim ve denetim kurulu üyeleri olarak kendi muayenehanelerimizi yenilemiş gibi mutlu olduk. Bu olumlu değişiklikte bizlere destek veren başta mimarımız Tuğba Ülgen’e, tadilat süresince işin başında duran Dt. Nevin Kileci Beysun ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Mesleğimizdeki değişikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek siz üyelerimize aktarmaya devam ediyoruz. Biz diş hekimlerinin bilgi güncellemelerindeki asıl hedefin halkımıza daha iyi sağlık hizmeti sunmak olduğu herkes tarafından bilinmektedir. İnsanlar yıllardır eğri, çarpık ve eksik dişlerle gezdi. Gelişen teknolojiyle birlikte daha estetik, daha kullanışlı dişler yaparak hastalarımızın görüntüsünü düzelttiğimiz gibi çiğneme fonksiyonları yerine gelmektedir. Görüntü güzelliği ve beslenme sağlığına kavuşan hasta mutlu olmaktadır. Mutlu hasta demek mutlu diş hekimi demektir. Bu gün yine implant konusunda bilgilerimizi güncelleyeceğiz. Bilgilerini bizlerle paylaşacak olan hocalarımıza ve geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

DOÇ. DR. SEDA ÖZTURAN

Periodontal tedaviler, implantoloji ve lazer klinik çalışmaları olan Doç. Dr. Seda Özturan, “Yumuşak doku mu? Sert doku mu?” başlıklı sunumunda Periimplanter hastalıklar için risk faktörleri. Periimplanter yumuşak doku problemlerinin giderilmesi. İmplantolojide ileri estetik ve periimplantitis tedavisinde rejeneratif yaklaşımlar konularına açıklık getirdi.

DR. DT. AHMET KİĞILI

Depremde çayını alıp dışarı kaçan adam sosyal medyanın gündeminde Depremde çayını alıp dışarı kaçan adam sosyal medyanın gündeminde

Estetik ve prostetik diş hekimliği için yurt dışında eğitim çalışmalarını sürdüren Diş hekimi Dr. Ahmet Kiğılı, “Altı Üstü İmplant Üstü Protez” konulu sunumunda İmplant üstü protetik seçenekler ve sıkça yapılan hatalar. Simamte ile vida tutuculu protez restorasyonların uzun dönem sonuçları İmmediat yükleme, implant üstü hareketli, ve Hybrid protezler. Plandan finale implant üstü protetik planlamalar ve protetik bitime kadar geçen süre analizleri hakkında bilgi paylaşımda bulundu.