Kürşat'ın "Bozkırdan Nişantaşı'na Bir Türkü Tiyatrosu" Pozantı'da sahnelendi Kürşat'ın "Bozkırdan Nişantaşı'na Bir Türkü Tiyatrosu" Pozantı'da sahnelendi

ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Bağlama Günleri, 1-5 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. UNESCO tarafından Aşık Veysel Yılı ilan edilen 2023'te düzenlenen festival, Aşık Veysel'in anısına ithaf edildi.

Festival kapsamında gündüzleri akademisyen ve sanatçıların katılacağı paneller düzenlenecek, akşamları ise konuşulan konularla ilgili konserler verilecek. Festivalin son günü gerçekleşecek olan Arif Sağ - Tolga Sağ konseri ise Merkez Park'ta sanatseverlerle buluşacak.

Bağlama Günleri Koordinatörü Dr. Ali Dağıstanlı, bağlamanın Anadolu ve Türk toplumu açısından çok önemli bir enstrüman olduğunun altını çizerek, "Bağlama Anadolu halkının parmak izi gibidir, dertlerini, sevinçlerini ve yaşamları ile ilgili her şeyi bağlama ile anlatmışlardır. Bağlamayı tanımak halkımızın düşünce ve inanç biçimini tanımak, tarihimizi bilmektir" dedi.

bağlamagünleri (2)