ALİ GÜRELİ

Kiralık araçlarla kaza durumunda yapılması gerekenlere ilişkin tavsiyeler Kiralık araçlarla kaza durumunda yapılması gerekenlere ilişkin tavsiyeler

ADANA (İLKHABER) - Tayland merkezli Thai Airways, ayağını yerden kesmek isteyen alıcıları ilgilendirecek "satılık yolcu uçağı" duyurusu yaptı.

Tayland merkezli Thai Airways tarafından yapılan açıklamada, havayolu firmasının filosundan çıkardığı 6 adet Airbus A380 tipi Jumbo Jet uçağını satılığa çıkardığı belirtildi.

Pandeminin başlangıcından buyana uçmayan ancak uçuşa elverişli olduğu düşünülen uçakların, olduğu şekilde ve bulunduğu yerde yeni alıcısına teslim edileceği ifade edildi. 

Sadece 31 bin saat uçan ve her biri için 50 bin dolarlık depozito ücreti istenen uçakları alacak olan alıcıların, bu havayolu taşıtlarına sadece C bakımlarının yapmasının yeterli olacağı kaydedildi.

"Kebap restoranı için  farklı bir konsept" yorumu

Eski uçakların restoran veya farklı bir amaçla satın alınarak kullanıldığı günümüzde, Thai Airways'in satış duyurusu ise Türkiye'deki sosyal medya kullanıcıları tarafından esprili bir şekilde yorumlandı. Sosyal medya platformlarındaki yorumlarda, "Uçakları satın alıp Türkiye'de köfteci mi yapsak.", "Adana'da açacağımız kebap restoranı için farklı bir konsept olur." ifadeleri dikkati çekti.