Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-14 Mayıs seçimlerinin ardından kentlerin milletvekilleri belli oldu. Ancak Cumhurbaşkanlığı için seçimler 2. tura kaldı. 28 Mayıs tarihinde yapılacak 2. Tur Cumhurbaşkanlığı seçimi için siyasi partilerde hummalı çalışmalar kaldıkları yerden devam ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Cumhur İttifakı birleşenleri olan Milliyetçi Hareket Partisi, Yeniden Refah Partisi ve DSP Adana İl Başkanlıklarını ziyaret etti. İlk ziyaret MHP İl Başkanı Yusuf Kanlı ve MHP İl Yönetimi ile bir araya gelen Ay, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi için yapılan hazırlıklar konusunda istişare etti. Ay, 14 Mayıs seçimlerinde Yusuf Kanlı ve MHP Teşkilatına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Devlet Bahçeli’den klasik otomobiliyle “Bu bana yeter” paylaşımı Devlet Bahçeli’den klasik otomobiliyle “Bu bana yeter” paylaşımı

Mehmet Ay daha sonra ise Yeniden Refah Partisi’ni ziyaret etti. Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal ve yönetimini ziyaret eden Ay, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili bilgi alış verişinde bulundu. Ziyarette Mehmet Ay, ayrıca 14 Mayıs seçimlerinde desteklerinden dolayı Baysal ve teşkilata teşekkür etti.

Mehmet Ay Cumhur İttifakı ortaklarından Demokratik Sol Parti Adana İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti. Burada DSP Adana İl Başkanı Erhan Saltuk ve teşkilatına desteklerinden dolayı teşekkür eden Ay, 28 Mayıs seçimleri içinde görüş alışverişinde bulundu.

İkinci turda Cumhurbaşkanlığı için mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu için vatandaşlar oy kullanacak. Bu turda en fazla oyu alan aday Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı olacak.