EMRE EKİCİ

ADANA (İLKHABER)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut seçim çalışmaları kapsamında tarım ve çiftçi örgütlerini ziyaret etti. Barut, "Tarımsal üretimi destekleyip çiftçiyi yeniden ayağa kaldıracağız. Böylelikle ülkemiz ve üreticilerimiz kazanacak, tüketicilerimiz rahat edecek" dedi.

Seçim çalışmalarını için tarım ve çiftçi örgütlerini ziyaret eden CHP Adana Milletvekili ve Adayı Ayhan Barut, Millet ittifakı iktidarı için destek istedi. Barut, ilk olarak Yüreğir Ziraat Oda Başkanı Mehmet Akın Doğan, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ve çiftçileri ziyaret etti. Daha sonra Seyhan Ziraat Odası'na giden Barut, burada Oda Başkanı Süleyman Girmen, oda temsilcileri ve üyeleriyle buluştu. Barut uzun zaman önce başkanlığını yaptığı Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi'ne ziyaret gerçekleştirdi. Burada Şube Başkanı Feyzullah Korkut ve meslektaşlarıyla bir araya geldi. Üyesi olduğu Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru ve birlik mensuplarıyla buluşan Ayhan Barut, gittiği yerlerde gösterilen ilgiye ve verilen desteğe teşekkür etti.

Ziyaret ettiği yerlerde tarımla ilgili sorunları ele alıp çiftçilerin problem, istek ve önerilerini dinleyen Barut, sürdürülebilir tarımsal üretim için önerilerini de paylaşarak şunları kaydetti:

Erdoğan:'' Milletimize ne söz verdiysek onu yapacağız.'' Erdoğan:'' Milletimize ne söz verdiysek onu yapacağız.''

"Tarımda maalesef AKP iktidarı eliyle sorunlar gün geçtikçe daha da derinleşiyor. Bakın, mazot fiyatları aldı başını gitti, gübreden tohuma, zirai ilaçtan elektrik bedeline kadar her şey fahiş biçimde zamlandı. Biliyoruz ki tarımsal üretim planlamasının olmaması, sürdürülebilir strateji yoksunluğu, tarıma ve çiftçiye yeterli destek verilmediği için sorunlar sürekli olarak derinleşiyor. AKP tarım ülkesi olan Türkiye'yi ithalat cennetine çevirdi. Gıda egemenliğimizi tehlikeye soktular. Az kaldı, bu sorunların hepsini aşacağız. Bu yanlış politikalar son bulacak, halkın iktidarında ülkemiz tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yetecek hale gelecek. Tarımda devrim yapacağız hep beraber. Köy ve kırsal alanda ziraat mühendisinden veterinerine, ziraat teknisyeninden teknikerlere değin atama ve görevlendirmeler yapacağız. Türkiye, üreten, ürettiğinden kazanan bir ülke olacak. Üretim ve üretici desteklenerek sorunlara çare bulacağız. Ülkemiz kazanacak, çiftçimiz rahat nefes alacak, tüketici refaha kavuşacak. Tüm bunları kısa sürede başaracağız." Diye konuştu.