SERHAT AKARSU

ADANA (İLKHABER)- Çukurova Sultanlarının Başantrenörü M. Umut Uysal geride kalan sezonda takımı hakkında şu açıklamalara yer verdi; “Geride kalan sezonuna baktığımızda aslında iyi bir sezon geçirdik. İlk kez Sultanlar Ligi’ne çıktık ve bu sezon ligde kalmak çok önemliydi. Sezon başında zaten bunun üzerine hesap yapmıştık ancak aynı zamanda play-off potası içerisinde kalmayı da çok istiyorduk. Hatta hayalimiz ilk yılımızda Avrupa olur mu diye de düşünüyorduk.

Antalyaspor, Süper Lig'de geçen sezon beklenen performansı gösteremedi Antalyaspor, Süper Lig'de geçen sezon beklenen performansı gösteremedi

Sezonun ilk devresini çok iyi bir yerde bitirdik. Sıralamada 7. sırada yani Play-off potasında yer alıyorduk. İkinci devre depreme kadar olan süreçte bir Aydın maçıydı kaybettiğimiz. O da 3-2’lik bir skorlaydı. İlk devre mağlup ettiğimiz ekipti.

Depreme kadar gayet iyi gittiğimizi düşünüyorum. Sezon sonuna doğru da depremden önce ve depremden sonra ayırıyorduk çünkü ülke olarak büyük bir felaket ile karşı karşıya kaldı ve bunu da yaşayanlardan en yakın olan biziz.

Deprem sonrası çok ötü konsantrasyon eksiklikleri yaşadık

Depremden sonra 3 maç üst üste kazanıp, play-off potasında kalmak çok önemliydi. Çünkü bizim için artık farklı bir misyon oluşmuştu. Hem play-off mücadelesi, hem de deprem yaralarını sarma misyonu üzerimizdeydi.  Her maçımızı bunun bilinciyle oynadık.

Depremden sonra çok sert bir fikstürümüz vardı. THY, Eczacıbaşı, Fenerbahçe gibi üst üste çok zorlu maçlar oynadık. Nilüfer Belediyesi maçını da çok kötü kaybettik. Çünkü 2-1 öndeydik ve 23-21’de verdik. Sarıyer maçında iddiamız hâlâ devam ediyordu ama o büyük kayıptan sonra, ister istemez konsantrasyonda eksiklik ve bozukluklar yaşadık.

Son oynadığımız Vakıfbank maçına kadar iddiamızı devam ettiriyorduk. Ligde aynı galibiyet ama puan farkıyla 9’ncu sırada kaldık ve play-off’a giremedik. Bizi en çok üzen nokta da bu. İlk yılında mücadele eden bir takımın buraya kadar getirip, ellerimizin arasından kayıp gitmesi bizi çok üzdü.

Sezon başında; ‘İlk yılımız ve lige renk katan bir ekip olmak istiyoruz’ diye söylemiştim. Bunu başardığımızı düşünüyorum. İyi bir heyecan yaşattık. Düşme tehlikesi hiç yaşamadık. Bu senenin sonundan ders çıkarıp inşallah önümüzdeki sezon buralara bırakmadan play-off’u garantileyeceğimizi düşünüyorum. Çünkü ona göre çok iddialı bir takım kurduk.

Soner Çetin başkanımıza teşekkür ediyorum çünkü buraya geldiğim ilk günden bugüne kadar bana hep güvendi. Ben de elimden geldiği kadar hem başkanımızı, hem kulübü, hem de Adana’yı ekip arkadaşlarımla beraber mahcup etmemek için çalışıyorum.

Adana’yı çok seviyorum

Adana’da çok mutlu olduğumu daha önce de söylemiştim. Eğer gidilecekse, burada bir Avrupa kupası kazanıp gidilmesini düşünen, inanan biriyim. Adana’yı çok seviyorum. Bize karşı çok büyük bir ilgi var. Sözleşme yeniledim ve her iki tarafa da hayırlı olsun.”