Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) – Hatay’a atanan Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı  Atilla Akgün, kalbinin her zaman Kızıltepeli vatandaşlarla olacağını belirterek,” Kapım her zaman onlara açık olacaktır.” dedi.

Başsavcı Akgün, Mardin’den ayrılmadan önce veda turlarını sürdürüyor. Son olarak Mardin Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Müdürlüğü’ne veda ziyaretinde bulundu.

Depremde çayını alıp dışarı kaçan adam sosyal medyanın gündeminde Depremde çayını alıp dışarı kaçan adam sosyal medyanın gündeminde

Basın İlan Kurumu  Mardin Şube Başkanı Adnan Günbeği ve şube personeli tarafından kapıda karşılanan Başsavcı Akgün, kendileriyle bir süre sohbet etti.

Başsavcı Atilla Akgün, Kızıltepe’de görev yaptığı sürede halktan her zaman büyük destek gördüğünü dile getirerek, devam eden soruşturmalar ve davalarla alakalı basının hassas davranmasından dolayı memnun olduğunu ifade etti.  Bölgeden ayrılmasına karşın bunun kendisi için yeni bir başlangıç olduğunu vurgulayan Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı Akgün, şunları dedi:

“Kızıltepe halkı mert ve dürüstlükleriyle takdire şayan bir topluluktur. Bunun en önemli örneklerinden birisi teröre bulaşmamasıdır. Ben Kızıltepe halkından ayrılıyorum ama kalbim her zaman onlarla birlikte. Şimdi olduğu gibi yine öyle kalacaktır. Kapım her zaman Kızıltepe halkına açıktır.”

Sohbetin ardından Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbeği, Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı  Atillah Akgün’e ziyareti anısına  BİK’in yayınladığı ‘Salık Veren Muhibban’ adlı prestij  eser ile Mardin’e özgü  telkari tekniğiyle yapılan ay yıldızlı  rozet takdim etti.