Adana’da bıçaklandıktan sonra AK Parti seçim bürosuna sığınan bekçiyi yaralayan saldırganlar yakalandı.  Yaralanan bekçinin kendisini korumak için seçim borusuna sığındığı öğrenildi.

Olay Adana’nın Merkez Seyhan İlçesi Gürsel Paşa Mahallesi Türkmenbaşı Bulvarı üzerinde bulunan Ak Parti’ye ait seçim bürosu civarında gerçekleşti. AK Parti Sözcüsü ve Adana Milletvekili Adayı Ömer Çelik’e ait seçim bürosu civarında yaşanan bıçaklı saldırı iki kişi tarafından düzenlendi. İddialara göre, 4 Mayıs günü saat 18.30 sıralarında Seyhan İlçesi Türkmenbaşı Bulvarı’nda meydana geldi.

“Milli irade bir kez daha tecelli etti” “Milli irade bir kez daha tecelli etti”

Sezer A. (22) ile arkadaşı Saydam D. (24), satın aldıkları içkilerle Ak Parti seçim bürosunun bulunduğu  binanın yanındaki inşaat şantiyesine girmek istedi. Şantiye bekçisi Cumali Günal (45) ise şüphelileri uzaklaştırmak için tepki gösterdi. Çıkan tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine Sezer A., bıçakla Günalı’ karnından yaraladı.

SEÇİM BÜROSUNA SIĞINDI

 Kendini korumak için kaçan Günal, şantiyenin bitişiğindeki AK Parti Sözcüsü ve milletvekili adayı Ömer Çelik’in seçim bürosuna girerek kendisini korumak istedi. Bunun üzerine şüpheliler seçim bürosuna girip, binanın kapısını taşla kırdı.

İHBAR EDİLDİLER

İçeri girmeye çalışan saldırganlar polise ihbar edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi yapılan Günal, ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis şüphelilerden Sezer A.’yı gözaltınaaldı. Olayın ardından kaçan Saydam D. ise bir süre sonra polis merkezine giderek teslim oldu.

SEÇİM BÜROSUYLA İLGİSİ YOK

İfadesine başvurulan Günal, seçim bürosuyla bir ilişkisinin bulunmadığını söyledi. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

MEHMET AY OLAY YERİNDE

 Olayın hemen ardından saldırının yaşandığı alana gelen ve failler yakalanmadan önce bir açıklama yapan Ak Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay  büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını belirterek, “Saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

AY: MENFUR SALDIRI GERÇEKLEŞTİ

Olayla ilgili bilgiler paylaşan Başkan Ay, “Seçim büromuzda maalesef menfur bir saldırı söz konusu olmuştur. Seçim büromuzdaki görevli arkadaşa şu an için kimliğini bilmediğimiz iki kişi tarafından bir saldırı gerçekleşmiş, bu saldırı çerçevesinde yaralanan görevlimiz can havliyle kendisini içeri atmak suretiyle bu saldırganlardan kurtulmak için kendini seçim ofisine kilitlemiştir. Ancak saldırganlar eylemlerine ısrarlı bir şekilde devam etmek suretiyle hemen binanın arka tarafındaki inşaat olan bölüme bu sefer yönelmek suretiyle orada girerek kapıyı kırarak içeri girip görevlimizi öldürmek kastıyla hareket ettiğini görüyoruz maalesef” dedi.

SİYASİ YADA ADLİ OLAY MI BİLMİYORUZ

Olayın siyasi veya adli bir olay mı olduğunu bilmediklerini aktaran Başkan Ay, “Tabii bu olayın, bu olayın siyasi bir olay mı, adli bir olay mı olduğunu şu an için bilmiyoruz. Ancak bu seçim büromuza yapılan ve daha önce bir ilçe binamızın da kurşunlanması suretiyle bu olayların olması ve son zamanlarda bizim pankartlarımızı, afişlerimize yapılan bu saldırılarla birlikte bu yapılanları da asla kabul etmiyoruz. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz. Olayı emniyet güçlerimiz çok yakın bir şekilde takip ediyorlar. Saldırganlardan bir tanesinin gözaltına alındığı bilgisine bize arkadaşlar ilettiler. Tabii biz şimdi yaralı olan arkadaşımız hastanede. Biz de kendisini birazdan hastanede ziyaret edeceğiz. Onun hayati tehlikesinin olmaması bizim için büyük bir şans. Ancak olayın tüm yönleriyle araştırılacak” şeklinde konuştu.

BU İŞLERDEN DERHAL VAZ GEÇSİNLER

Bu güzel Adana'da bu tür kötü olaylara sebebiyet veren veya bu olayları tahrik eden veya bu olayları kışkırtan kimler varsa, derhal bu işlerden vazgeçmeli çağrısında bulunan Başkan Ay, “Biz her zaman demokrasi diliyle, sağduyuyla bu süreçleri götürmek için büyük gayret gösteriyoruz. Bugün de bu menfur saldırıda, bir şahsın, bir kardeşimize böyle bir bıçaklı saldırının olması ve hayati tehlikesi noktasında yani öldürme kast ve iradesiyle hareket edilmesi ve çalışanımızın kendini bu saldırganlardan korumak için içeri girmesine rağmen saldırganların bu kendini koruyan kişiye karşı binanın diğer tarafını dolanmak suretiyle birazdan size de gösteririz” diye konuştu.

SALDIRI AYDINLATILACAKTIR

Hedef gözetilerek yapılan bir saldırının olduğunu savunan Başkan Ay, “Kapıyı kırmak suretiyle artık burada tamamen odaklanmış hedef gözetilerek bir saldırı planlanmış. İnşallah emniyet güçleri bu saldırıyı da tüm olaylarıyla aydınlatacaktır. Biz saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Lanetliyoruz. Bu bizi asla yıldıramaz. Bu bizi asla korkutamaz. Biz demokrasiye sıkı sıkıya bağlıyız. Biz burada daha çok olacağız burada daha çok görüneceğiz. Ve bu şekilde bu işleri provoke edenler de varsa onları da kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Biz suhuletle, soğukkanlılıkla bu olayların ortaya çıkması için soğukkanlılıkla bekleyeceğiz. Olay da takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.