Sare Aliye Akçay- İbrahim Baysal

Seçimin ikinci turunda çalışmalarına ara vermeden devam eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bir televizyon kanalında gazetecilerin sorularını cevapladı. Gündeminde yine Adana’nın uyuşturucu sorunu ve mülteci sorunu vardı.

Hükümete gelecekleri takdirde bu iki sorunu çözeceklerine dair sözlerinin üzerinde durdu.

Adana Toki konutlarının yapımı devam ediyor Adana Toki konutlarının yapımı devam ediyor

Şimdi Karadeniz düşünsün

Karadeniz’e mülteci yerleştirecekler iddiası için Zeydan Karalar: ‘’ Karadeniz’in büyük çoğunluğu Ak Parti destekçisi şimdi onlar düşünsün. Ya celladımıza aşığız ya da görmek istemiyoruz, uyuşturucu illetinden daha büyük sorunumuz olan mülteci sorunumuz var. İnsani koşullarda barınma imkanı sağlanarak göndereceğiz onları. Şehitlerimizin, gazilerimizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün kemikleri sızlar. Mülteciler gidecek herkes için hayırlısı bu olmalı.’’ yanıtını verdi.

Diyaneti biz kurduk, niye kapatalım

Montajlı videolar hakkında konuşan Karalar: ‘’ Burası muz cumhuriyeti değil günlerdir montajlı videoyla propaganda yapılıyor sonrada montaj olduğu kabul ediliyor. Bize oy vermeyi düşünüp sonradan vazgeçen insanlar terörle ilgili oluşturdukları algıya inandıkları için vermediler. Camileri kapatacaklar, başörtüsünü yasaklayacaklar gibi gerçekle ilgisi olmayan iddiaları vatandaşa inandırmaya çalışıyorlar. Kaldı ki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu BaBala Tv’de konuşurken bir kabahatimiz olduğunu ama bunun 12 Eylül’ün kabahati olduğunu söyledi. Daha sonra bu konunun çözülmesiyle ilgili adım atanda Kemal Kılıçdaroğlu ama bunu uzun yıllar kullanan Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmuştur. Diyaneti kuranda Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur kurduğumuz kurumu nasıl kapatalım. ‘’dedi.

Yatağa aç giren çocuk olmayacak

İktidara geldikleri takdirde sosyal yardımların kesileceğini düşünen vatandaşların olduğunu söyleyen Zeydan Karalar:’’ Milyonlarca vatandaş devletin maaşıyla geçiniyor. Dul maaşı, yaşlılık maaşı vs. CHP gelirse kesileceğine inandırmışlar. Aksine üç kat arttırma planımız var, israftan kısıp vatandaşa vereceğiz yatağa aç giren çocuk olmayacak.’’ ifadelerini kullandı.

Hukuk ne derse o

Selahattin Demirtaş’ın mahkumiyetine son verileceğine dair söylentilere ise Karalar: ‘’ Hukuk ne derse o olmalı. Bu kararı hukuk verebilir. Hukuk üstünlüğü olan bir devlet kurmak istiyoruz bu devlet bakanlarının alacağı bir karar olamamalı.’’ dedi.

Biz seçime gitmiyoruz, Mültecilerle ilgili karar vereye gidiyoruz

Son olarak Pazar günü olacak seçim ile ilgili konuşan Karalar: ‘‘Dünyanın en hakkaniyetsiz seçimine gidiyoruz, biz seçime gitmiyoruz mültecilerle ilgili karar vermeye gidiyoruz. Ya Atatürk’ün kurduğu güzelim kurumların içini boşaltacağız ya da hakkaniyet içeren kul hakkı yemeyen yandaş değil vatandaşın hakkını savunan bir ülke olacağız.’’ Diye konuşmasını sonlandırdı.