ADANA(İLKHABER) - Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, TV-A Genel Yayın Yönetmeni ve Objektif Programı Yapımcısı İlhan Geyik’le Ceyhan’ı konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf annesi uygulamasını yasakladı Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf annesi uygulamasını yasakladı

Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, Ceyhan’ın geleceği konusunda yaptığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 “Ceyhan, sanki toprağa gömülmüş bir şehir. Biz bu şehri el birliğiyle şimdiye kadar yapılamayanları yaparak geleceğe taşımak için Ceyhan’ın potansiyelini gün yüzüne çıkaracağız. Öncelikle Ceyhan’ı daha yaşanabilir bir kent olabilmesi için çalışacağız.”

“CEYHAN HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞACAK”

Ceyhan’ın tarihi ve doğal zenginliğini ön plana çıkaracak çalışmaları projelendireceklerini belirten Başkan Vekili Boydak, “Ceyhan Nehir’inin doğa güzelliği, Yılankale’nin tarihi kimliği, Sirkeli Höyüğü’ndeki milattan önce kalan ve günümüzde gün yüzüne çıkan tarihi eserleri, Papak Çamlığı, Doruk Çamlığı ve Sarımazı’nın denize nazır bakir kalmış mesire alanı, yöresel kimliği ile Ceyhan hak ettiği değere kavuşacaktır. Tesisleşme, yol, sportif alanlar, sosyal donatı alanları ve tanıtım gibi projelerimiz devam ediyor. Herkes aslında Ceyhan’ın keşfedilmemiş bir cennet olduğunu görecek.  Biz bu konuda Ceyhan için elimizi taşın altına koyduk.

BOYDAK:CEYHAN ARTIK SIRTINI NEHİRE DÖNMEYECEK

Havasını suyunu içtiğimiz kentimiz modern bir kent olmayı hak ediyor. Nehir kıyısında yapılacak İmar ve kentsel dönüşüm çalışmaları ve peyzaj çalışmaları ile Ceyhan’ın artık sırtı değil yüzü nehre dönecek. Mahir Boydak Bulvarı, Aytemuroğlu Mahallesi ile Hacı İbrahim Mahallesi’nin nehre bakan kısmında bulunan ağaçlık alanının nehir kenarındaki yaklaşık 100 dönümlük arazide sosyal donatıları olan piknik alanları, Çocuk oyun alanları, Kafeteryalar, antik tiyatro, voleybol, basketbol, mini futbol sahaları bulunacağı Kent Parkı yapılacak.  Bu büyük proje ile Ceyhan yeni nefes alanına kavuşacak.”

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE HALI SAHA DESTEĞİ VERECEĞİZ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile temaslarının sürdüğünü belirten Başkan Vekili Boydak,  “Belediyemizin karşısında bulunan sentetik sahanın yanındaki 175 dönümlük arazide rekreasyon çalışmalarına başlayacağız. Buraya da piknik alanları, çay bahçeleri ile birlikte 3 adet halı saha yapıp amatör spor kulüplerine destek vermek amacı ile devretmeyi planlıyoruz. “ dedi.

YOL ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Bütünşehir yasası ile birlikte köyden mahalleye dönüşen 112 mahallede hizmetlerin aksamadan devam ettiğini ifade eden Boydak, görevde bulunduğu 4 ay içerisinde yaklaşık 43 mahallede sıcak asfalt ile kilit parke yol çalışması yaptıklarını ve farklı mahallelerde de yol çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.