ADANA (İLKHABER) - Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, Simagro Tarım Ürünleri işletmesinin açılış programına katıldı.

Kdz. Ereğli’de batan Kafkametler gemisinin mürettebat listesi ortaya çıktı Kdz. Ereğli’de batan Kafkametler gemisinin mürettebat listesi ortaya çıktı

İşletmenin açılış kurdelesini kesen Boydak, işyerinin hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını temenni etti.
Aytemuroğlu Mahallesi Emin Civelek Bulvarı’nda hizmete giren işletmesinin Ceyhan’a gerek istihdam gerekse yenilik açısından katkı sağlayacağını belirten Başkan vekili Boydak, işletme ortakları Selçuk Kanlı, Mehmet Türker ve İsmet Paşa Güleçyüz’e hayırlı olması temennisinde bulundu.


YERLİ VE MİLLİ OTOMOBİL İÇİN EN UYGUN YER CEYHAN’DIR

Yerli otomobilin Ceyhan Organize Sanayi Bölgesinde yapılması yönündeki talebini yineleyen Başkan vekili Boydak, bu konuda fizibilite raporlarını hazırlamak için ilgili tüm kuruluşlarla işbirliği halinde çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Yerli otomobil fabrikası için Türkiye’de en uygun yer Ceyhan’dır.  Türkiye’nin enerji açısından dünyaya açılan kapısı olan Ceyhan’ımız, aynı zamanda ülkemizin birçok bölgesinin geçiş ve bağlantı noktasıdır. Adana ve Ceyhan’ımız babayiğit işadamlarımızın diyarıdır. Onlarla istişare ederek yerli ve milli otomobilimizin Ceyhan’da üretilmesi noktasında talep ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”