ADANA (İLKHABER) - Çukurova Üniversitesinde (ÇÜ) 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı e-kayıtları bugün başladı. Kayıt merkezini ziyaret ederek öğrenciler ve ailelerinin heyecanlarına ortak olan Prof. Dr. Tuncel, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucuna göre bu yıl 10 bin 164 adayın ÇÜ'ye kesin kayıt hakkı kazandığını söyledi.
 
YKS sonuçlarına göre kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler 28-30 Ağustos tarihleri arasında https://turkiye.gov.tr web adresinde ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altındaki ‘Üniversite E-Kayıt’ seçeneğinden e-Devlet şifresiyle kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra gerçekleştirebilecek.

Kayıtların e-devlet üzerinden alınmasına karşın öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için Çukurova Üniversitesinde oluşturulan kayıt merkezinde, e-devletten kaydını tamamlayamayan öğrencilere hizmet verilmeye başlandı.

Bu yıl 10 bin 164 aday ÇÜ'ye kesin kayıt hakkı kazandı

Üniversiteyi kazanan gençler, Başkan Uysal'ı ziyaret etti Üniversiteyi kazanan gençler, Başkan Uysal'ı ziyaret etti

 Rektör Prof. Dr. Tuncel, öğrenci ve ailelerin heyecanına ortak oldu

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, sabahın ilk saatlerinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı kayıt merkezine gelen öğrenci ve ailelerini yalnız bırakmayarak, onların heyecanına ortak oldu.

İlk kaydı gerçekleştiren Prof. Dr. Tuncel,  Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümünü kazanan Tuğçe Şengül’ün işlemlerini yaparak Çukurova Üniversitesi'nin yeni öğrencilerine başarı dileklerini iletti.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı için 10 bin 164 adayın kesin kayıt hakkın kazandığını bildiren Prof. Dr. Tuncel, “Geleceğini Çukurova Üniversitesinde görüp Üniversitemizi tercih eden sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Adana'daki Çukurova Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi

Seyhan Baraj Gölü’nün doğu yakasında 20 bin dekar arazi üzerine kurulu Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü, insanı kendine hayran bırakan manzarasıyla doğal bir park alanı oluşturuyor. Kent merkezine yalnızca 10 kilometre uzaklıkta olan üniversite, modern alt yapısı, öğrencilerin ve çalışanların her türlü gereksinimlerini karşılayacak modern tesisleriyle ülkenin sayılı üniversiteleri arasında yer alıyor. 1973 yılında kurulan ÇÜ'de 19 fakülte, 2 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuvarı, 4 enstitü ve 38 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor. Çukurova Üniversitesinde 2 bin 297 akademik personel, 11 bin 778'ı ön lisans, 30 bin 941’i lisans ve 5 bin 454’ü ise lisansüstü olmak üzere toplam 48 bin 173 kayıtlı öğrencinin eğitim ve öğretiminde görev alıyor.