Aydın Gökçeoğlu

İLKHABER- İstanbul’un Üsküdar ilçesi kuzguncuk’ta bir işletmenin çay nahçesinde oturan çarçaflı kadınlar, işletmeci tarafından kovulmuştu.

 Murat A.'nın mekanda oturan kadınlara ''Kalkın buradan, gidin hadi.'' dediği anları başka bir müşteri cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Görüntüler kısa sürede sosyal medyadan büyük bir tepki çekti.

Murat A., olayın ardından polis ekipleri tarafından ''Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama'' suçundan gözaltına alındı.

Bu arada olayın sosyal medyada tepki çekmesi üzerine Murat A., bir video çekerek kendini savundu.

Videoda, "Erzurumluyum. Annem çarşaflıydı, 3 ablam ve benden küçük 2 kız kardeşim kapalı.'' diyen Murat A. "Genelde buraya dilenci sokmuyorum. Burada 2 tane roman var, dilenci. Çarşaf giyip, gelip burada dileniyorlar.'' ifadelerini kullandı.

Şişli’de gece kulübünde dehşet anları kamerada: Alev alev yandılar Şişli’de gece kulübünde dehşet anları kamerada: Alev alev yandılar

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Murat A. adliyeye sevk edildi.

Olayla ilgili Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen olaya sessiz kalmadı. Sosyal medyadan olaya müdahale ederek işletmenin tüm izinlerini iptal edildiğini söyleyerek ‘’ Asla kabul edilemez! Görüntüdeki hanımefendi kardeşlerime çağrım, acil biçimde emniyete gidin, maruz kaldığınız durumu anlatın. Emniyet güçlerimizin yapacağı tahkikatla, gereken neyse belediye olarak HIZLA yapacağız! İçiniz rahat olsun. GEÇTİ O GÜNLER, BİR DAHA ASLA GELMEYECEK! ’’dedi.