İBRAHİM BAYSAL

ADANA (İLKHABER) - Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhan Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (CEGEM) bünyesinde üniversiteye yerleşen öğrencileri kutladı.

Başkan Erdem, ücretsiz olarak Ceyhanlı gençleri üniversiteye hazırladıkları CEGEM kursiyerlerinin yüzde 80'inin üniversite hayaline kavuştuğunu kaydetti.

CEGEM bünyesinde eğitim-öğretim gören Furkan Günbaz, Ankara Üniversitesi Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Bölümü'nü, Devrim Doğu Kaplan, Marmara Üniversitesi Coğrafya Bölümü'nü, Yiğit Sefer ise Çukurova Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü'ne yerleşmeye hak kazandı.

YKS'de başarılı olduktan sonra üniversiteye yerleşen tüm CEGEM öğrencilerini gönülden kutlayan Başkan Erdem, "CEGEM'li öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Evlatlarımızı canı gönülden tebrik ediyor, mutluluklarını yürekten paylaşıyorum" dedi.

Başkan Erdem, CEGEM bünyesinden daha fazla öğrencinin üniversitelere yerleşmesi için belediyenin tüm imkanlarını seferber etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Ceyhan Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (CEGEM), ücretsiz olarak Ceyhanlı gençlere üniversiteye hazırlanma imkanı sunuyor. CEGEM bünyesinde, üniversite hazırlık kursları, kariyer danışmanlığı, psikolojik danışmanlık ve sosyal etkinlikler gibi hizmetler veriliyor.

Fatma öğretmen okul ve kurum duvarlarını resimlerle süslüyor Fatma öğretmen okul ve kurum duvarlarını resimlerle süslüyor

CEGEM, Ceyhan'da üniversiteye gitmek isteyen gençler için önemli bir fırsat. CEGEM sayesinde, gençler, üniversiteye hazırlanırken hem akademik hem de sosyal anlamda destek alabiliyorlar.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CEGEM'in Ceyhan için önemli bir yatırım olduğunu ve belediyenin CEGEM'i daha da geliştirmek için çalışacağını söyledi.