Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Mardin’de Daşi aşiretinin tanınmış ailesinden iş adamı, siyasetçi Süleyman Çelik’in kardeşi Mehmet Nur Çelik’in oğlu Savaş Çelik, Karaaslan ailesinden Avukat Dilan Karaaslan ile dünya evine girdi. Kentin protokolü çiftin düğününde oyunlara eşlik ederek mutluluklarına ortak oldu.

Mardin’de Daşi aşireti ile Karaaslan ailesinin mutlu günü. Daşi aşiretinin tanınmış ünlü iş adamı, siyasetçi Süleyman Çelik’in kardeşi Mehmet Nur Çelik’in oğlu Savaş Çelik, Karaaslan ailesinden Avukat Dilan Karaaslan ile dünya evine girdi.

Hamas rehineleri serbest bıraktığı anların görüntüsünü paylaştı Hamas rehineleri serbest bıraktığı anların görüntüsünü paylaştı

Mardin Mova Düğün Salonunda gerçekleştirilen düğün törenine genç çiftleri, Mardin protokolü ile her iki ailenin dost ve akrabaları ile gelin ve damadın mesai arkadaşları yalnız bırakmadı.

Davul-zurna ve havai fişekler eşliğinde salona gelen genç çiftler zalgıtlar ile karşılandı. Damadın amcası ve aynı zamanda Milletvekili aday adayı da olan Süleyman Çelik ile kardeşi Mehmet Nur Çelik düğüne gelen misafirleri kapıda karşılayıp ‘Mırra’ ikramında bulundu.

Çiftin nikah şahitliğini Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Kızıltepe kaymakamı Ahmet Odabaş, Okan Başaran, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziya Topcu, AK Parti Mardin İl Başkan Yardımcısı Bahattin Uncu, Nazmi Zarifi Gürkan, Salih Kadooğlu, Hüseyin Karaaslan, İhsan Ablan, Tarkan Filiz, Sadullah Turgut yaptı. Mardin’de ilk defa bu kadar çok nikah şahidi olan düğün olarak dikkat çekti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Yaman, nikah sonrası evlilik cüzdanını gelin Dilan Karaaslan’a takdim etti.

Çiftlere mutluluklar dileyen Yaman, çifte 5 çocuk yapmalarını söyledi. Damadın babası Süleyman Çelik bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmadıkları için tüm misafirlere teşekkür etti.

Düğünde ünlü sanatçı Murat Kurşun, birbirinden güzel Türkçe, Kürtçe ve Arapça eserler seslendirdi. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ve arkadaşlarını oyuna davet eden Murat Kurşun, genç çifte oyunda eşlik etmelerini istedi. Murat Kurşu’nun davetini kırmayıp piste gelen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve diğer misafirler çiftin mutluluğuna ortak oldu.

Damat, düğün sonrası yaptığı anons ile takı töreni yapılmayacağını söyledi.