(İLKHABER) - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kamuoyunda Şahinler olarak bilinen suç örgütüne yönelik 7 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda, 41 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kamuoyunda Şahinler olarak bilinen organize suç örtü üyelerine yönelik operasyon gerçekleştirildiğini belirtti.

Çağrı merkezi kurup banka görevlisi gibi aradılar, 20 milyon liralık vurgun yaptılar Çağrı merkezi kurup banka görevlisi gibi aradılar, 20 milyon liralık vurgun yaptılar

Liderliğini Mehmet Şahin’in yaptığı organize suç örgütü üyelerini yakalamak için İstanbul, İzmir, Muğla, Ankara, Ordu, Bartın ve Samsun illerinde 54 adrese yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendiğini bildiren Bakan Yerlikaya, paylaşımında şunları ifade etti:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya

"4️1 şüphelinin yakalandığı operasyonlarda 16 adet ruhsatsız tabanca ve 660 adet fişek, 2 av tüfeği, 3 çelik yelek ile muhtelif miktarda uyuşturucu ve nakit para ele geçirildi. Operasyonları düzenleyen kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz milletimizin duaları sizlerle. Çetelerin ve organize suç örgütlerinin nefeslerini keseceğiz. Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız. Ülkemizin huzur ve güvenliği için canla başla çalışmaya devam edeceğiz."