AYDIN GÖKÇEOĞLU

ADANA (İLKHABER)- Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yıldönümünü kutladı.

Başkan Çetin, yayınladığı mesajda, "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da başlattığı Ulusal Kurtuluş Savaşı'nı 30 Ağustos 1922'de zaferle taçlandırmış ve Türk Milletinin bağımsızlık kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir" dedi.

Sevr Antlaşması ile parçalanıp yok edilmek istenen Türk Milletinin Ulusal Kurtuluş Savaşı'yla dünya tarihinde eşine az rastlanır bir direniş gösterdiğini vurgulayan Başkan Çetin, "Milletimizin birlik beraberlik içinde ortaya koyduğu istiklal mücadelesi Büyük Önder'in askeri dehası sonucu zaferle sonuçlanmıştır. 26 Ağustos'ta başlayan Büyük Taarruz 30 Ağustos'ta nihai bir zafer olarak dünyaya ilan edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Sonbaharda bunaltıcı yaz sıcakları Sonbaharda bunaltıcı yaz sıcakları

Başkan Çetin, mesajında ayrıca şunları kaydetti:

“Büyük Zafer sonrası kurulan cumhuriyet bizlere Büyük Önder Atatürk ve bu vatan için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizin bizlere emanetidir. Hiç yılmadan, her koşulda bu emanete sahip çıkacağız. Büyük zorluklar ve fedakarlıklar sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmak hepimizin birinci görevidir. Atatürk ilkelerine ve cumhuriyet değerlerine yüceltip, Büyük Önder'in işaret ettiği, 'muasır medeniyet' seviyesine çıkmak için gece gündüz çalışmak zorunda olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, Atatürk ve tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum.”