TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yavru karacalar koşmaya başladı

Türkiye'nin farklı bölgelerinde doğan yavru karacalar, ilk adımlarını atmaya ve koşmaya başladı. WWF Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), sevimli görüntüler sergileyen yavru karacaların güvende olmaları için dikkat edilmesi gerekenleri duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 11:00
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 11:00
Kaynak: ALİ GÜRELİ
Yavru karacalar koşmaya başladı

Türkiye'nin farklı bölgelerinde doğan yavru karacalar, ilk adımlarını atmaya ve koşmaya başladı.  WWF Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), sevimli görüntüler sergileyen yavru karacaların güvende olmaları için dikkat edilmesi gerekenleri duyurdu.

Yavru karacalar, doğduktan sadece birkaç saat sonra ayağa kalkabiliyor ve yürümeye başlıyor. Henüz dengesiz olsalar da, bir süre sonra koşacak kadar çevik hale geliyor. Annelerinin yanında koşuşturan bu minik yavrular, doğanın en güzel manzaralarından birini oluşturuyor.

Yavru karacaların koşmaya başlaması, hem onların sağlıklı gelişmelerini hem de vahşi doğada hayatta kalmalarını gösteriyor. Bu nedenle, bu sevimli canlıları korumak ve doğal yaşam alanlarını korumanın herkesin görevi olduğu belirtiliyor.

WWF Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) da, Yavru koşmaya başlayan yavru karacaların güvende olmaları için dikkat edilmesi gerekenleri duyurdu.

Karacaların mayıs-haziran ayları içinde çoğunlukla ikiz yavruladığı ifade edilen duyuruda, "Bu yavrular ilk altı hafta boyunca annelerini takip edemez. Yalnız yavruları gören insanlar, karacaların terk edildiğini ya da öksüz kaldığını düşünerek onları annelerinden koparır. Bariz şekilde bir yaralanma ve hastalık belirtisi yoksa yavru karacalara asla dokunulmamalı. Yavru bir karaca tedavi sebebiyle bulunduğu yerden alınmışsa, bulunduğu noktaya en geç 24 saat içinde geri bırakılmalı. Çünkü 24 saat sonunda artık anne yavrusunu aramaktan vazgeçebilir." denildi.

Kaynak: ALİ GÜRELİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.