NİLGÜN TAZE

ADANA (İLKHABER)- Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhan Belediyesi Hilal Işık Aşrak Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde miniklerin geleceğe güvenle hazırlandığını bildirdi.

Başkan Erdem, kreş ve gündüz bakımevinde tam ve yarım gün olmak üzere iki ayrı zamanlamada yüzlerce ailenin çocuklarının hem barınma ve eğitim hem de öz bakım ve gelişim uygulamalarından faydalandığını söyledi.

Mardin Tıp eğitime müzikle başladı Mardin Tıp eğitime müzikle başladı

Yılın 12 ayı boyunca tam ve yarım gün olmak üzere iki ayrı zamanlamada yüzlerce ailenin çocuklarının hem barınma ve eğitim hem de öz bakım ve gelişim uygulamalarından faydalandığını belirten Başkan Erdem, kreş ve gündüz bakımevindeki miniklere her gün sabah 09.00'da kahvaltı, öğlen 12.00'da yemek verildiğini, 13.00-15.00 saatleri arasında gündüz uykusunu alan çocukların saat 15.00'da ara öğünle beslendiğini söyledi.

Yemek listesinin aylık olarak tüm velilere gönderildiğini vurgulayan Başkan Erdem, "Kreş ve bakımevimizdeki yemekler profesyonel aşçılar tarafından yapılıyor. Şu anda öğrencilerimiz adaptasyon sürecine dahil edildi. Çocuklarımızın geleceğe güvenle hazırlanmaları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz" diye konuştu.

Tecrübeli eğitmenler tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü'nün oluşturduğu programları esas alan kreşin çocukların gelişimine büyük katkı sunduğunu dile getiren Başkan Erdem, "Kreş ve gündüz bakımevimiz 3-6 yaş grubu minik yüreklerin sıcak yuvası olmaya devam edecek" dedi.