EMRE EKİCİ

ADANA (İLKHABER) –Ceyhan Belediyesi Güreş Takımı, madalya müzesine yenilerini eklemeye devam ediyor. Son olarak Nisan ayında Çorum’da gerçekleşen şampiyonada Ceyhan’a madalyalarla dönen güreşçiler, bu kez Çukurova Belediyesi’nin organizasyonunda yapılan Karakucak Güreşleri’nde toplamda 8 madalya kazandı.

Başkan Zeydan Karalar ve eşi Nuray Karalar oy kulandı Başkan Zeydan Karalar ve eşi Nuray Karalar oy kulandı

Salbaş’ta mücadele eden güreş takımında 40 kilogram kategorisinde Yiğit Hamza Egemen ve 60 kilogramda Ahmet Adıgüzel şampiyonlukla altın madalya kazanırken, 50 kg Hüseyin Boztepe, 70 kg Halil Kaya, 75 kg Enes Kurağ ve Baş Pehlivanlık mücadelesinde Ali İhsan Arıç, 2. olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Karakucak güreş müsabakaları kapsamında 40 kg Taha Acıl ve 90 kg kategorisinde de Ömer Öztürkmen, üçüncülük ipini göğüsleyerek bronz madalya kazandı.

Ceyhan’a mutlu dönen güreş ekibi, kendilerine tüm imkanları sağlayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’e teşekkür etti.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Sporcuları tebrik etmek başarılarının devamını diliyorum. Salbaş’taki 8 madalya ile birlikte son 3 yılda güreş takımımız madalya sayısını 67’ye çıkardı. Sporcularımız Adana il seçmeleri ve Türkiye şampiyonalarında 3 yıllık süreçte 22 altın, 26 gümüş ve 19 bronz madalya kazanmış oldu. Yıl sonuna kadar madalya sayımızı daha çok artıracağımıza inanıyorum. Ata sporumuz güreşin gelişimine katkı koymak, gençlerimizi spora özendirmek, spora yönlendirirken centilmenliği, dostluğu ve kardeşliği elden bırakmamaları için destek sunmak bizim asli görevlerimiz arasında yer alıyor. Ceyhan’a madalyalarla dönen sporcularımızla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Başkan Hülya Erdem, Ceyhanlı gençlerin eğitim ve spor hayatına büyük önem verdiklerine işaret ederek gerek gençlik ve eğitim merkezlerinin gerekse spor kurslarının Ceyhan’a, Ceyhanlı ailelere ve gençlere büyük değer kattığını söyledi. Başkan Erdem, “Ceyhanlı gençlerimizin eğitimde ve sporda hem kendilerine hem de ilçemize kazandırdıkları için teşekkür ediyor, her zaman yanlarında ve destekçileri olacağımı onurla bildiriyorum” ifadelerini kullandı.