SPK'den 10 kişiye geçici işlem yasağı SPK'den 10 kişiye geçici işlem yasağı

İBRAHİM BAYSAL

(İLKHABER)- Dijital dönüşümün etkisiyle fabrikalar yeni nesil teknolojilerle uçtan uca yeniden yapılanıyor. Üretimin her aşamasının tek noktadan yönetilebildiği, akıllı fabrikaların üretimde baş rolü aldığı endüstri çağında, güvenli haberleşme de sürdürülebilir verimlilikte anahtar görevi görüyor.

Japonya merkezli CLPA (CC-Link Partner Association), fabrikalarda inşa ettiği güvenli sistem mimarisi ile dijital dönüşümle hacmi giderek büyüyen verilerin hızlı ve güvenli bir şekilde işlenmesine katkı sağlıyor.

CLPA'nın CC-Link IE teknolojisinin Safety haberleşme fonksiyonu, fabrikalarda artan veri trafiğinin güvenli bir şekilde sürdürülmesine katkı sağlıyor. Fabrikaların tüm network'lerine uyumlu olan Safety haberleşme fonksiyonu, güvenli, genel ve hareket kontrolü sistemlerinde bir arada kullanılabiliyor.

CC-Link IE'nin Safety haberleşme fonksiyonu, sahip olduğu fonksiyonel güvenlik standartlarıyla bilgilerin aktarılması için verimli ve güvenilir bir ağ görevi görüyor. Bu fonksiyon, fabrikaların omurgasını oluşturan bir ağ üzerinde haberleşme katmanı yaratıyor. Bu katman üzerinde ESMAP (IE Safety Master Protocol Machine) olarak tanımladığımız protokol makinesi ile birlikte çalışıyor. Böylece fabrikalarda oluşturulan katman üzerinde sağlıklı ve güvenli veri akışı hedefleniyor.

CLPA Türkiye Müdürü Önder Şenol, "Yüksek güvenilirliğe sahip endüstriyel haberleşme teknolojileri sayesinde verinin toplanması, paylaşılması ve işlenmesi için hızlı bir alt yapı sunuluyor. CC-Link IE'nin Safety haberleşme fonksiyonu ile fabrikalarda artan veri trafiğinin güvenli bir şekilde sürdürülmesine katkı sağlıyoruz. Bu fonksiyon, sahip olduğu fonksiyonel güvenlik standartlarıyla bilgilerin aktarılması için verimli ve güvenilir bir ağ görevi görüyor" dedi