Nilgün TAZE

(İLKHABER) - Çukurova iş dünyası, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl 19 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan Mersin İnsan Kaynakları Zirvesi’nde bir araya gelecek.

Adana'da metruk evde bulunan erkek cesediyle ilgili 1 zanlı tutuklandı Adana'da metruk evde bulunan erkek cesediyle ilgili 1 zanlı tutuklandı

Mersin İnsan Kaynakları Zirvesi Düzenlene Kurulu, zirvenin içeriği, programı, konuşmacıları, tanıtım çalışmaları gibi konularda ilgili kurum ve kuruluşların görüşünü almak üzere ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya,  Mersin, Tarsus, Çağ ve Toros üniversiteleri, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Mersin TEKNOPARK, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği, Girişimci İş Kadınları Derneği, ÇUKUTOVA SİFED ve diğer bazı kurum ve kuruluşlardan temsilciler katıldı.

Zirveye ev sahipliği yapacak olan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, Kariyer Merkezi olarak iş dünyasına yönelik birçok proje ve eğitim programı düzenlediklerine dikkat çekerek; iş arayanlara, öğrencilere ve gençlere yönelik doğru rehberlik hizmetinin yolunun, iş dünyasının ihtiyaçlarını doğru analiz etmekten geçtiğini belirtti.

Pandemi sürecinden sonra yaşanan dijital devrimin, iş dünyasında ve iş süreçlerinde birçok yeniliği beraberinde getirdiğini söyleyen Özada, geçmişin insan kaynakları yönetim anlayışı ile şirketlerin bugünü ve yarını doğru bir şekilde planlayamayacaklarını ifade etti.

Özada, özellikle yeni nesil çalışma modelleri, esneklik, liderlik, çalışan bağlılığı, işveren markası, iş yaşam dengesi gibi konuların öne çıkacağı İnsan Kaynakları Zirvesi’nde; konuk olarak Mersin’e gelecek ulusal ve uluslararası markalar ile profesyonel yöneticilerle, Çukurova iş dünyasını geleceğe hazırlamak istediklerini söyledi.

Özada açıklamasının sonunda, davetli konuşmacılar ile zirve programının önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağını ve zirveye katılmak isteyenlerin, başvurularını online olarak gerçekleştirebileceklerini sözlerine ekledi.