Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Son olarak 2003 yılında düzenlenen ve Gaziantepspor'un kazandığı TSYD Adana Şubesi Kupası 20 yıl sonra Sultanlar Ligi’nde mücadele eden voleybol takımlarının katılımı ile yeniden düzenleniyor.

Çukurova Belediye Başkanı ve Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Onursal Başkanı Soner Çetin'in ev sahipliğinde 4 Sultanlar Ligi takımı olan; Çukurova Belediyesi Spor Kulübü, Ankara'dan Karayolları ve PTT SK, Antalya'dan Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop’un katılımı ile düzenlenecek turnuva 15-16-17 Eylül tarihlerinde ASKİ Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşecek.

Turnuva hakkında konuşan Çukurova Belediye Başkanı ve Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Onursal Başkanı Soner Çetin, TSYD Kupası'na yeniden ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Turnuvaya ev sahipliği yapmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyim. Temsilcimiz Çukurova Belediyesi Spor Kulübü ve Sultanlar Ligi'nin önemli takımlarının katılacağı turnuvaya ev sahipliği yapmanın sevinci içerisindeyiz.

Aylardır arkadaşlarımız bu turnuvanın üzerinde hazırlanıyor. Lig öncesi yapılacak olan bu turnuvayı geleneksel hale getirmekte istiyoruz. Ayrıca turnuvaya katılacak olan tüm takımlara şimdiden başarılar diliyoruz. 15-16-17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan turnuva maçlarına tüm sporseverleri davet ediyoruz" dedi.

Demirspor, Galatasaray hazırlıklarını sürdürüyor Demirspor, Galatasaray hazırlıklarını sürdürüyor

TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer de TSYD Kupası heyecanının yeniden canlandığını belirterek, “Voleybol son yıllarda ülkemizde gittikçe artan bir ilgiye erişti. Temsilcimiz Çukurova'nın Sultanları da bizi gururlandırıyor. 4 takımın katılacağı TSYD Adana Şubesi Kupası Turnuvası için emek veren herkese özellikle Başkan Soner Çetin'e teşekkür ediyoruz. Düzenlenen bu turnuvada katılacak olan tüm takım teknik heyet ve sporcularına başarılar diliyorum. 3 gün sürecek olan turnuvada tüm Adanalıları da maçlara davet ediyoruz" diye konuştu.

ÇUKUROVA’NIN SULTANLARI GÜÇ DEPOLUYOR

TSYD Adana Şubesi Kupası ile birlikte lig hazırlıklarına da devam eden Çukurova Belediyesi FK, yoğun antrenman programıyla çalışmalarını sürdürüyor. Çukurova’nın Sultanları, TSYD Kupası’nı alıp lige de moralli girmek istiyor.

Çukurova ekibi, ASKİ Atatürk Spor Salonu’nda günü iki antrenmanla tamamlayıp güç depolan Çukurova ekibi, Başantrenör M. Umut Uysal yönetiminde gerçekleştirilen çalışmalar sürerken, dün yapılan antrenman yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Antrenmanda ısınma ve koordinasyon hareketlerinin ardından topla çalışmalar yapıldı.  Antrenman manşet ve pas çalışmasıyla son buldu.