Aydın Gökçeoğlu

İLKHABER- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı ortakları MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile birlikte Adıyaman'da gençlerle bir araya geldi.

Adıyaman'da gerçekleştirilen Gençlik Buluşmasına çok sayıda genç katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın deprem bölgesinde gerçekleştirdiği ilk ziyaret Adıyaman oldu. 

Gençlere karamsarlık aşılayıp aramızı sizlerle açmaya çalıştılar diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'' 6 Şubattan bu yana hep burada olduk. Biz birileri gibi buraları deprem turisti edasıyla gezmiyoruz. Arama kurtarma çalışmalarından itibaren adım adım yapılan her işi takip ettik. Hiç bir eksik ve gecikmeye mahal olmaması için çalışıyoruz. Bakanlarımızla, kurumlarımızla, belediyelerimizle depremzedeleri hiç yalnız bırakmadık bilhassa gençlerimizin bu süreçte sergilediği özverili çalışmaların yakın şahidiyiz. Ülkemizde birileri gençleri hep küçümseyerek, onlara hep karamsarlık aşılayarak kendilerince sizlerle aramızı açmaya çalıştılar. Halbu ki biz siyasi hayatımız boyunca hep gençlerle yol yürümüş her mücadelemizi gençlerle vermiş birisiyiz. ''dedi. 

Kanada'da orman yangınları büyüyor Kanada'da orman yangınları büyüyor

''Sizlerin gözlerinde ki ışıltı bizlere daha çok çalışma daha büyük mücadelelere girme azmi veriyor''

Sözlerine devam eden Erdoğan ''Türkiye Yüzyılı Gençliği dedik.  Seçimlerde iddia edilenin ve sanılanın aksine gençlerimizden en büyük desteği aldık. Özgüven sahibi gençlik dedik. Spordan bilime, her alanda dünyanın dört bir yanında onların başarılarıyla gururlandık. Bugün burada 1500 gencimizle birlikteyiz. Burada Kütüphanesiyle , atölyeleriyle, spor alanlarıyla, derslikleriyle adeta bir hayat okulu kurulduğunu görüyoruz. Sosyal destek kampı gençlere ve çocukların hem eeğitimine destek veriyor hem de adeta onları hayata hazırlıyor. Sizlerin gözlerinde ki ışıltı bizlere daha çok çalışma daha büyük mücadelelere girme azmi veriyor. ''ifadelerini kullandı. 

2023-05-20-adiyaman-34

Deprem bölgelerinde istihdamı arttırıyoruz

Deprem bölgesinde istihdamı arttırmaya yönelik atılımlarda bulunulacağının müjdesini veren Erdoğan '' Adıyamanda kablo ve kolektör üretme tesisi kuruyor , yazılım kampüsü oluşturuyoruz. ''dedi. 

2023-05-20-adiyaman-31

 Gençler, unutmayın ! Hep söylüyorum. Biz artık sizlerin zamanının misafirleriyiz

Bugün sırf bölgeden istedikleri oyu alamadılar diye depremzedelere etmedik hakareti bırakmadıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin geleceği sizlersiniz. Cumhurbaşkanı olarak vazifem sizlere hayallerinizi en kolay şekilde hayata geçirebileceğiniz bir Türkiye bırakmaktır. Cumhuriyetimizin ilk asrı boyunca neler yaşadığımızı hatırımızdan asla çıkarmamalıyız. Bunun için tarihine, ecdadına, değerlerine, kültürüne bağlı bir gençliğin öneminin altını her fırsatta çiziyorum. Nereden geldiğimizi bilmezsek nerede durduğumuzu da nereye gittiğimizi de bilemeyiz. Milletimize neler çektirdiklerini bilmezsek yarınlarımıza güvenle bakamayız. Tüm gençlerimizden isteğim elinizin altında ki sınırsız bilgi kaynaklarını tabii doğru ve güvenilir referanslara dayanarak tüm bu söylediklerimi teyit etmek için kullanın. Bunu yapmak için kullandığınızda göreceksiniz ki söylediklerimizin eksiği var fazlası yok. Bazıları siyaseti sadece kendi kişisel hedeflerine ulaşmak için yapıyor. Bunu başaramayınca da her türlü çirkinlikleri sergiliyorlar. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. ''ifadelerini kullandı. 

2023-05-20-adiyaman-35