Bayram BULUT- M.Şükrü KÖSEOĞLU/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir, ulaşım sorununun rahatlatılması için Adana Metrosuna Ulaştırma Bakanlığı’nın el atarak, mevcut yönetimle birlikte acilen tamamlanması gerektiğini söyledi.

“96 bin sözleşmeli personel neden kadro dışı bırakılıyor” “96 bin sözleşmeli personel neden kadro dışı bırakılıyor”

Vatandaşlarla metro konusunda görüşen ve onların görüşlerini alan HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir, vatandaşların güzergahlarının eksik olması nedeniyle metroyu kullanmadıklarını anlattı. Demir, Adana Metrosu konusunun 30 yıldır çözülememiş bir konu olduğunu vurguladı. Mevcut haliyle halkımız için bir işe yaramadığını anlatan Demir, konunun çözümü ile hem ulaşım, hem trafik probleminin geniş bir şekilde çözüme kavuşacağına inandığını dile getirdi.

Vatandaşlarla görüşen ve onlardan görüş alan Demir, vatandaşların kendisine metroyu kullanamadıklarını çünkü gidecekleri güzergahlarda metronun bulunmadığını anlattığını söyledi. Halkın üniversiteye, hastanelere, havalimanına metronun gitmesini istediklerini işaret eden Demir, şehir içerisinde metronun insanlara faydalı olmasını insanların talep ettiklerini belirtti.

Bazı vatandaşların ise sadece metroyu merak ettiklerinden ötürü bir defa bindiklerini söylediklerini üzülerek dinlediğinin altını çizen Demir, “HÜDA PAR olarak bu konuya çözümümüz var tabiî ki. Hızlıca bu konuya ilişkin master planı yapılması ve hayata geçirilmesi gerekiyor. Ulaşımın rahatlaması adına başta hava limanı, otogar, şehir hastanesi, üniversitelerimiz, şehir hastanemiz ve adliyemize olmak üzere buralara tranvay yada metrobüs şeklinde devamının mutlaka yapılması gerekiyor” dedi.

Ulaştırma Bakanlığı’nın metroya el atmasını isteyen Demir, “Özellikle bu konuda Ulaştırma Bakanlığının konuya el atması gerekli. Mevcut yerel yönetim ile birlikte bir araya gelip Adana’mız için metro ulaşım probleminin çözüme kavuşturulması gerekli. Biz buradan yetkililere sesleniyoruz. Diyoruz ki başka Adana’mız yok. Bu konuya Ulaştırma Bakanlığımız el atsın yerel yönetimlerde bu konuda cesaretini ortaya koyup birlikte adım atılsın istiyoruz. Bu konunun HÜDA PAR olarak takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.