ADANA(İLKHABER)-Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depremlerinden sonra Adana ve Şanlıurfa’da yapımına başlanan konutlar hızla yükseliyor. Adana ve Ülkemizin en önde gelen İnşaat Şirketlerinden olan Dizmanlar Grup; Adana’nın Sarıçam İlçesi ve Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yapımını üstlendiği yaklaşık 2 Binin üzerindeki afet konutlarının bir an önce bitirilmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor.

Depremlerden etkilenen Hatay'da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor Depremlerden etkilenen Hatay'da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

35 Yılda 35.000’nin Üzerinde Konut Projesini başarıyla tamamlayan Dizmanlar Group, başta TOKİ’ye olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında taahhüt ve yap-sat kapsamında yaptığı konut projeleri ile insanları hayallerindeki yuvalarına kavuşturuyor.

AFET KONUTLARINI EN KISA ZAMANDA TESLİMİ İÇİN ÇABALIYORUZ

Dizmanlar Grup Başkanı ve DAİMFED Genel Başkan Yardımcısı Nihat Dizman açıklamasında; “Asrın felaketi olan Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Adana ve Şanlıurfa’da yapımını üstlendiğimiz iki binin üzerindeki konut inşaatlarımız son sürat devam etmektedir. Hedefimiz üstlendiğimiz konutları bir an önce tamamlayıp Afet mağduru ailelerimizi yuvalarına kavuşturmaktır. Bu doğrultuda bilgimiz, birikimimiz ve tecrübemizle çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Depremin ardından yaraların sarılmasında emeğimizin sonuca ulaşmasını önemsiyoruz. Afet Bölgelerinde yaptığımız konutların vatandaşlarımıza bir an önce teslimini sağlama gayreti içerisindeyiz.” İfadelerinde bulundu.

KONUTLARIN YAPIMI İÇİN HİÇBİR FEDAKARLIKTAN KAÇINILMIYOR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerde vatandaşların zarar gören ev ve iş yerlerinin yerine kalıcı konutlar inşa etmek amacıyla başlattığı çalışmaları 11 Afet Bölge kentlerinde devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 11 afet kentinde, depremzedelerin sıcak yuvalarını inşa edilmesi için tüm kontrollerini yaparak aksaklıkların olmaması çabasında çalışıyor. Dolayısıyla konutların yapımı ve bir an önce tesliminin yapılması için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmıyor.