ADANA (İLKHABER) - Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü Nurten Yetimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinliklerle anıldı. Okul Müdürü Mustafa Dönmez, ’Bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla  anıyorum’’ dedi.

Nurten Yetimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, saygı duruşunda bulunarak ve Türk Milletinin yeniden doğuşu ve var oluşunun bu destan gününü okuduğu şiirlerle andı.

2023-ALES/3 sonuçları açıklandı 2023-ALES/3 sonuçları açıklandı

“Bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla  anıyorum” diyen Okul Müdürü Mustafa Dönmez, “Atalarımız, canları pahasına yedi düvele karşı bir ölüm kalım savaşı vererek, bu güzel vatanı bizlere emanet olarak bıraktı. Bizlerde gelecek nesillere, daha güzel bir şekilde bırakmalıyız. Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin yeniden doğuşu ve var oluşunun destanıdır. Tarihin akışını değiştiren bu destan, siyasi ve askeri başarı olarak, bütün dünyaya verilen bir insanlık dersinin adıdır. Vatan aşkı, akıl ve iman gücünün tezahürü olan Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin özgürlüğünün sembolü olduğu için çok önemlidir. Bugün yine, yedi düvele karşı Zeytin Dalı Harekatı ile bir destan yazılmaktadır” diye konuştu.