banner6

Hain saldırı: 3 şehit

Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Kuzuculu beldesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 binbaşı, 1 üsteğmen ve 1 teğmen şehit oldu.

Hain saldırı: 3 şehit
Hain saldırı: 3 şehit

 

 

   HATAY (İHA) - Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Kuzuculu beldesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 binbaşı, 1 üsteğmen ve 1 teğmen şehit oldu. 

Hatay Valiliği, Amanos Dağları'nda planlı operasyon faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü mensuplarının ormanlık bölgede açtıkları ateş sonucunda Hatay İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli binbaşı, üsteğmen ve teğmenin şehit olduğunu bildirdi. 

  Hatay Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, dün saat 07.45 sıralarında Hatay İl Jandarma Komutanlığı'nca Dörtyol ilçesi Amanoslar kırsalında icra edilen planlı operasyon faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü mensuplarının ormanlık bölgede açtıkları ateş sonucunda Hatay İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım şehit oldu. Açıklamada, bölgede teröristlerin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi için başlatılan geniş çaplı operasyonun devam ettiği bildirildi. 

CENAZELERi DÖRTYOL DEVLET HASTANESİ'NE KALDIRILDI

Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya, Jandarma Teğmen Ahmet Tarım şehit olduğu çatışmada, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon sürdürülüyor.  Bölgedeki gelişmeleri takip etmek için Hatay Valisi Celalettin Lekesiz de Dörtyol ilçesine geldi.

 ŞEHİTLERİN CENAZELERİ ANTAKYA'YA GÖTÜRÜLDÜ 

Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım'ın cenazeleri, resm tören yapılmak üzere Hatay'a götürüldü. Cenazelerin Antakya'ya götürüleceğini öğrenen vatandaşlar hastanede çevresinde toplandı. Cenazelerin hastaneden çıkartılması için hazırlık yapıldığı sırada vatandaşlar morg kapısına yöneldi. Türk bayrağına sarılı şehitlerin tabutlarının çıkarılması sırasında ambulansların kapıya kadar yanaştırılmasına vatandaşlar tepki gösterdi. Bir vatandaş, hastanenin özel güvenlik görevlisine, "Neden şehidimizin tabutunu göstermiyorsunuz. Biz şehidimizi uğurlamaya geldik. Ruhuna bir Fatiha okumaya geldik. Ama bize şehidimizi göstermiyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

  Daha sonra Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya, Jandarma Teğmen Ahmet Tarım'ın tabutları tek tek ambulanslara konuldu. Bu sırada bir grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde slogan attı. Morg etrafında toplanan kadınlar ise  gözyaşlarını tutamadı. Şehitlerin tabutlarının konulduğu ambulanslar, özel harekatçıların eşliğinde Antakya Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

  Şehitler için bugün Hatay İl Jandarma Komutanlığı'nda tören düzenlenecek. Törenin ardından şehitlerin cenazeleri hava yoluyla memleketlerine götürülecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER