TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ayhan Barut: Eğitimin gericileştirilmesine karşı boyun eğmeyeceğiz

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis'te Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Milli Eğitim Akademisi yasa teklifine sert tepki gösterdi. Barut, "Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Milli Eğitim Akademisi dayatmasına karşı teslim olmayacağız. Eğitim emekçilerinin haklarını savunacağız" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 09:56
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 17:26
Kaynak: HIDIR YENİAY
Ayhan Barut: Eğitimin gericileştirilmesine karşı boyun eğmeyeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis'te Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Milli Eğitim Akademisi yasa teklifine tepkisini dile getirdi. Karanlık zihniyeti ülkeye hakim kılmaya çalışıldığını söyleyen Barut, "Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Milli Eğitim Akademisi dayatmasına, eğitimin gericileştirilmesine ve eğitim emekçilerinin haklarının gaspına karşı teslim olmayacağız, boyun eğmeyeceğiz" diyerek ifade etti.

Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Milli Eğitim Akademisi

"Amaçlari karanliğin hakim olmasi"


Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Milli Eğitim Akademisi ile ilgili yasa teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "Laik, bilimsel, çağdaş, parasız ve eşit eğitim taleplerine kulak tıkayan iktidarın, eğitimi gericileştirmeye dönük müfredat değişikliklerine gitmesi kimseyi şaşırtmıyor. Çünkü bunların amacı aydınlık bir gelecek değil, karanlık zihniyetlerinin ülkeye hakim olmasıdır" diye konuştu.
 

"Yasa teklifi geri çekilsin"
 

İktidarın kamuoyunda oluşan haklı tepkilere ve eğitim paydaşlarının itirazlarına kulak vermediğini dile getiren Ayhan Barut, şunları kaydetti: "Bütün itirazlara rağmen Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Milli Eğitim Akademisi’ne yönelik düzenlemeden geri adım atmıyorlar. Tepkileri de dikkate almıyorlar. Eğitim sisteminin geleceği için, eğitim emekçilerinin haklarını ve taleplerini göz ardı eden bu yasal düzenleme teklifinin geri çekilmesini istiyoruz. Kimseye danışılmadan, konunun tarafları ve uzmanların görüşlerini almadan hazırlanan bu düzenleme sakıncalarla doludur. Eğitimi ve eğitim emekçilerini, öğrencilerimizi hedef alanların oyunlarına boyun eğmeyeceğiz!"

Kaynak: HIDIR YENİAY

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.