banner6

Şehit Emre Mucahit Topal İlkokulu başarılarıyla göz dolduruyor

Adana Yüreğir İlçesi'nde başarılı idareciliğiyle üstün gayret ve çaba sarf eden yeniliklere imza atan Yüreğir Şehit Emre Mucahit Topal İlkokulu Müdürü Bayram Geyik, “Bu başarılarını örnek dayanışmayla yardımcılarım Hasan Yılmaz,S erkan Yıldırım, Ezgi canlıbay öğretmenlerim, Okul Aile Birliği Başkanı Fatma Aglagu ve yönetimimiz ve bizleri yalnız bırakmayan velilerimizin üstün gayretleriyle birliktelik sağlayarak imza atık” dedi.

Şehit Emre Mucahit Topal İlkokulu başarılarıyla göz dolduruyor

TEYFİK DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER)- Adana Yüreğir İlçesi'nde başarılı idareciliğiyle üstün gayret ve çaba sarf eden yeniliklere imza atan Yüreğir Şehit Emre Mucahit Topal İlkokulu Müdürü Bayram Geyik, “Bu başarılarını örnek dayanışmayla yardımcılarım Hasan Yılmaz,S erkan Yıldırım, Ezgi canlıbay öğretmenlerim, Okul Aile Birliği Başkanı Fatma Aglagu ve yönetimimiz ve bizleri yalnız bırakmayan velilerimizin üstün gayretleriyle birliktelik sağlayarak imza atık” dedi.

Farkındalık çalışmalarıyla göz dolduran Şehit Emre Mucahit Topal İlkokulu 1951 yılından bu yana eğitim ve öğretim hayatını başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Okul, 1 müdür, 1210 öğrenci, 3 müdür yardımcısı ve 42 öğretmeniyle başarıyla eğitime devam ediyor.

Yüreğir İlçesi’nin gururu olan okul başarının yanında birçok sosyal etkinliklerinde de başarılı grafik çiziyor. Beslenme dostu, Beyaz Bayrak'a sahip olan Şehit Emre Mucahit Topal İlkokulu Sınıflar arası futbol turnuvası, bilgi yarışması, tiyatro çalışmalarının yanısıra velilere okuma yazma kursu, geleneksel kahvaltı etkinliği yapılmakta olup birçok projelerede imza atmak için özverili çalışmalarına devam etmektedir.

Milli Eğitim Camiası’nın takdir ettiği başarılı genç Okul Müdürü Bayram Geyik yine genç okul idarecileri ve öğretmenleriyle veli ve öğrenciler el ele örnek bir dayanışma sunuyor ve eğitim kalitesiyle genç yetenekli öğretmenleriyle başarılara kalıcı imza attıyor. Başarılarıyla göz dolduran Şehit Emre Mucahit Topal İlkokulu yeni eğitim öğretim yılındada farkındalık yaratmaya devam ediyor. 5 yıldan bu yana hizmet eden Geyik,  “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın bedenen, zihnen ve ruhen olgunlaşması için gerekli ortamı hazırlamak başta anne babalar olmak üzere biz eğitimcilerin görevidir. Saygılı nesiller yetiştirmek yarınlarımızın garantisi olacaktır. Öğrencilerine seslenerek bu yeni eğitim döneminizde ömür boyu sevgi ve saygıyla hatırlayacağınız öğretmenleriniz ve çok seveceğiniz arkadaşlarınız olacak. Okulda hep yeni şeyler öğrenecek hemde eğlenceli zaman geçireceksiniz” ifadelerini kullandı.

MİNİKLERİN İLK GÜN HEYACANI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Birinci sınıfa başlayan minikler hemen kaynaşıp arkadaş oldular. Minik öğrenciler ders başı yapacakları ilk günler için velileriyle birlikte okula geldiler okulu gezen öğretmenleriyle tanışan minikler heyacanlı oldukları görüldü. Bazı öğrenciler ilk günün verdiği heyacanla anne babalarından ayrılmak istemeyip ağlarken, bazılarının ise heyacan ve merakla okul ve sınıflarını tanımaya çalıştıkları gözlendi. Öğretmenleriyle tanışan minikler sınıf öğretmenleriyle ilk günün heyacanını paylaştılar.

1-B Sınıf Öğretmeni Burçin Işık Kocabey, 1-C Sınıf Öğretmeni Serpil Bilici, 1-I Sınıfı Öğretmeni Murat Alçı ve 1-F sınıfı öğretmeni Hamide Demirci duygularını şöyle ifade ettiler, “Uyum haftasında çocuklarla tanıştık. Tanışma oyunları oynadık ve şarkılar söyledik bizde öğrencilerimiz kadar heyacanlıyız. Yeniden okula başlıyor gibiyiz. Mini mini birlerimizle güzel yılımız olacak inşallah. Okuma yazma öğreneceğiz bu eğitim öğretim yılımız ailelerin desteği okul öğretmen ve veli işbirliği ile başarılara imza atacağız” . 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42