banner6

Adana Kozan'da 3.235 m² avlulu kargir ev mahkemden satılıktır

Adana Kozan'da 3.235 m² avlulu kargir ev mahkemden satılıktır

Basın İlan Kurumu’nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr’ de yayınlanan ilana göre, Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Adana İli, Kozan İlçesi, Bağtepe mahallesi142 Ada, 2 noluParsel, 3.235,78 m2 alana sahip, avlulu kargir ev vasıflı, parsel üzerinde iki katlı kargir ev (taş ve briket duvarlı kısmen sıvasız, toplam 173,18 m2.) ile 2 adet ahır, iki katlı betonarme ev (zemin ve birinci kattan oluşmakta, toplam 264,34 m2 dir yaklaşık 35-40 yıllık) ), eve bitişik ahir ile depo, ayrıca bir ahır, yine iki katlı betonarme ev (zemin ve birinci kattan oluşmakta, toplam 190,00 m2, yaklaşık 20 yılllık), eve bitişik ahır ile parsel genelinde muhtelif meyve ağaçları (kaysı, ayva, narenciye, dut, zeytin, nar, incir, limon ve ceviz ağaçları)bulunmaktadır.
Adresi Bağtepe Mahallesi Kozan / ADANA
Yüzölçümü 3.235,78 m2
İmar Durumu Şehir imar planı dışında olup, Belediye mücavir alanı ve köy yerleşik alanı içerisinde bulunmaktadır.
Kıymeti 514.287,12 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 26/04/2021 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü 24/05/2021 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : KOZAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU (Hacıuşağı Mah. Jandarma sk. no:27 Eski Belediye Karşısı Kozan/Adana

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Detaylı bilgi için tıklayınız: https://www.ilan.gov.tr/ilan/752532/emlak/konut/adana-kozanda-3-235-m%C2%B2-avlulu-kargir-ev-mahkemden-satiliktir

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42