TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BTK, Mobil Haberleşme Hizmetleri ücret tarifesini yüzde 65 artırdı

Cep telefonu tarifelerine önemli bir zam yapıldı. BTK'nın güncellediği Mobil Haberleşme Hizmetleri Ücret Tarifesi, yüzde 65'e varan artışlar içeriyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 12:24
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 12:24
Kaynak: Haber Merkezi
BTK, Mobil Haberleşme Hizmetleri ücret tarifesini yüzde 65 artırdı

BTK'nın yeni düzenlemesiyle cep telefonu tarifelerine yüzde 65 oranında zam yapıldı. İşte yeni fiyatlar ve detaylar...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Mobil Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesini güncelledi ve cep telefonu tarifelerine yüzde 65 oranında zam yapıldı. Yeni düzenlemeyle birlikte, 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak olan tarife, daha önceki tarifelere kıyasla önemli ölçüde artış içeriyor.

Yeni ücret tarifesine göre, yurt içi aramaların dakikası 3 lira 12 kuruş olarak belirlenirken, yurt dışı aramaların dakikası ise şaşırtıcı bir şekilde 31 lira 35 kuruşa yükseldi.

En dikkat çekici artışlardan biri, numara değişikliği hizmetinde yaşandı. Numara değişikliği hizmet ücreti 136,52 liraya çıkarken, hat devir ücreti 59,83 liraya, isim ve unvan değişikliği fiyatı ise 40,86 liraya yükseltildi.

Ayrıca, faturalarla birlikte gönderilen her bir ayrıntı sayfası için 4 lira 9 kuruş, yurt içi SMS ücreti için 2 lira 23 kuruş, yurtdışı SMS ücreti için ise 5 lira 51 kuruş belirlendi. Bilinmeyen numaraları aramanın dakikalık bedeli ise 8 lira 84 kuruş olarak açıklandı.

Bu önemli fiyat artışları, cep telefonu kullanıcılarının gelecek dönemdeki iletişim maliyetlerini artırabilir ve tüketicilerin tercihlerini yeniden gözden geçirmelerine neden olabilir.

YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIN CEP TELEFONU KAYITSIZ KULLANIM SÜRESİ UZATILABİLECEK

Yurt dışında ikamet eden vatandaşların beraberinde getirdikleri cihazlar için, 120 günlük kayıtsız cihaz kullanım süreleri otuzar günlük sürelerle 2 defaya mahsus 180 güne kadar e-Devlet Kapısı üzerinden uzatılabilecek.

Bu adım, yurt dışında yaşayan vatandaşların cep telefonlarını Türkiye'de kayıtlı bir şekilde kullanabilme süresini genişletmeyi amaçlıyor. Böylece, vatandaşlar, cihazlarını kayıtlı hale getirmek için daha fazla zaman ve fırsat bulacaklar.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.