TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Yatırım danışma konseyi toplantısı Eylül ayında gerçekleşecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yatırım ortamının iyileştirilmesi için düzenlenecek Yatırım Danışma Konseyi toplantısının bu yılın Eylül ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirileceğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2024 14:02
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 14:02
Kaynak: Haber Merkezi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Yatırım danışma konseyi toplantısı Eylül ayında gerçekleşecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, Yatırım Danışma Konseyi toplantısının bu yılın Eylül ayında gerçekleştirileceğini açıkladı.

Yılmaz, yatırım ortamının iyileştirilmesi çalışmalarına uluslararası bir bakış açısı kazandırmak amacıyla dünyanın önde gelen çokuluslu şirketlerinin üst düzey yöneticileri, uluslararası kuruluşlar ve Türkiye'deki özel sektör çatı kuruluşlarının katılımıyla toplantının gerçekleştirileceğini belirtti. Toplantının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılacağını vurguladı.

Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Önümüzdeki dönemde önceliğimiz, ülkemizde yatırımcıların güven duyduğu bir ortamın sağlanması, finansal istikrarın güçlendirilmesi, sürdürülebilir büyüme ve istihdam artışıdır. Kurul paydaşlarımızın bu vizyon doğrultusundaki gayreti ve özverili çalışmaları bizler açısından oldukça kıymetlidir. Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Eylem Planı'nın ilerleyişini üç aylık periyodlarla paydaş kurumlarımızla bir araya gelerek yakından izleyeceğiz."

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.