TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi: İhracat hedeflerine gençlerin dinamizmi ve yetkinlikleriyle ulaşacağız

Eskinazi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlerin önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin ihracat hedeflerine gençlerin katkısının önemini belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 11:55
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 11:55
Kaynak: BÜLTEN
EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi: İhracat hedeflerine gençlerin dinamizmi ve yetkinlikleriyle ulaşacağız

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Eskinazi, mesajında Türkiye'nin ikinci yüzyılına girdiği bu özel günde gençlerin dinamizmi ve yetkinliklerinin Türkiye'nin ihracat hedeflerine ulaşmasında kilit rol oynayacağını ifade etti.

Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun işaret fişeğinin atıldığı 19 Mayıs'ın tarihin yeniden var oluş mücadelesinin başlangıcı olduğunu vurgulayan Eskinazi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere duyduğu güveni ve sorumluluklarını hatırlattı. Gençlerin, tarihten güç almanın yanı sıra dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, Türkiye'yi küresel arenada daha güçlü bir konuma getirmekle sorumlu olduklarını belirtti.

Eskinazi, Ege İhracatçı Birlikleri olarak gençlerin ihracata katkısını artırmak amacıyla 2018 yılında EİB Genç İhracatçılar Konseyi’ni kurduklarını ve bugün EİBGİK bünyesinde ikinci, üçüncü, dördüncü nesil 100'den fazla genç ihracatçının yetkinliklerini artırdıklarını dile getirdi. Bu gençlerin, Türkiye'nin ihracatına yön vereceklerini ve Ege İhracatçı Birlikleri'ni gelecek dönemlerde yönetecek kadroları oluşturacaklarını ifade etti.

Ege İhracatçı Birlikleri olarak 2023 yılında 42,6 milyar dolarlık ihracata imza attıklarını hatırlatan Eskinazi, Türkiye'nin 2028 yılı için ortaya koyduğu 375 milyar dolarlık ihracat hedefine 65 milyar dolarlık katkı sağlamak için çalıştıklarını belirtti. Bu hedefe ulaşmak için çeşitli projeler yürüttüklerini ve gençlerin dinamizmiyle ihracatın katma değerini artırmayı hedeflediklerini aktardı.

Mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bağımsızlık mücadelesinin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anan Eskinazi, gençlere güvendiklerini ve ihracatçıların ülkenin ekonomik kalkınmasındaki rolüne inandıklarını vurgulayarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.