TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Forbes Açıkladı: 33 yaş altı milyarderler listesinde 25 yeni isim

Forbes, 33 yaş altı yeni 25 milyarderi açıkladı. Açıkladığı listede bazı zenginler, 2009'dan beri miras yoluyla bazıları da kendi başarıları sayesinde servetlerine kavuşmuş isimlerden oluşuyor. İşte o isimler ve mirasları hakkında detaylar....

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 11:29
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 16:50
Kaynak: SERHAT AKARSU
Forbes Açıkladı: 33 yaş altı milyarderler listesinde 25 yeni isim

Forbes'un açıkladığı listede 33 yaş altı 25 milyarder bulunuyor. Bu zenginler, 2009'dan beri miras yoluyla servetlerine kavuşmuş isimlerden oluşuyor.

Forbes'un açıkladığı "33 Yaş Altı Milyarderler" listesinde yer alan 25 genç, dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak listedeki isimlerin hepsi, 2009 yılından beri miras yoluyla servetlerini artırmış kişilerden oluşuyor. Özellikle dikkat çeken isimler arasında, kendi şirketlerini kuranlar da var. Snap'in kurucusu Evan Spiegel, Gymshark'ın kurucusu Ben Francis ve Oculus VR'ın kurucusu Palmer Luckey gibi isimler, kendi girişimleri sayesinde milyarderlik unvanını kazanmış olsalar da, listenin kriterleri miras yoluyla zenginleşmiş kişileri içeriyor.

GENÇLER ARASINDA EN ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Listede yer alan en genç milyarderler arasında Brezilyalı Livia Voigt öne çıkıyor. Henüz 19 yaşında olan ve hala üniversite eğitimine devam eden Voigt, WEG adlı elektrikli ekipman üreticisi şirketindeki azınlık hissesi sayesinde servetini artırmış durumda. Ablası Dora Voigt de Assis ile birlikte, en genç 25 milyarder listesine giren 7 yeni milyarderden ve 18 mirasçıdan ikisi olarak yer alıyorlar.

MİRASÇILAR ARASINDA EN ZENGİNLER

Listedeki en zengin mirasçılar arasında İrlandalı Mistry kardeşler öne çıkıyor. 25 ve 27 yaşlarındaki kardeşler, Mumbai merkezli holding Tata Sons sayesinde tahmini 4,9 milyar dolarlık servete sahipler. Büyükbabaları Pallonji Mistry'den miras kalan azınlık hisseleri, babalarının ölümünün ardından onlara geçti.

GENÇ MİLYARDERLER ARASINA YENİ KATILAN İSİMLER: MİSTRY KARDEŞLER VE DAHA FAZLASI

Forbes'un 33 yaş altı milyarderler listesine son üç yılda babalarının vefatı sonucu katılan genç isimler, listeye renk katıyor. İrlandalı Mistry kardeşlerin yanı sıra, İtalya'dan Clemente Del Vecchio ve Almanya'dan Sophie Luise Fielmann gibi isimler de dikkat çekiyor.

DEL VECCHİO KARDEŞLER: RAY-BAN MİRASI

İtalya'dan 19 yaşındaki Clemente Del Vecchio, Ray-Ban'in İtalyan-Fransız üreticisi EssilorLuxottica'dan 4.7 milyar dolarlık yüklü bir hisseyi babası Leonardo Del Vecchio'nun 2022'deki ölümünün ardından aldı. Kardeşleri 28 yaşındaki Leonardo Maria ve 22 yaşındaki Luca da eşit pay aldıkları mirasla birlikte Forbes'un listesine girdiler.

FİELMANN VE ANDRESEN KARDEŞLER: AİLE MİRASI

Almanya'dan Sophie Luise Fielmann, 29 yaşında olmasına rağmen 2.7 milyar dolar servetiyle listeye girmeyi başardı. Ocak ayında vefat eden Günther Fielmann'ın mirasçısı olan Sophie, Fielmann AG'nin Alman varisi olarak servetini artırdı. Norveçli Alexandra Andresen ve Katharina Andresen ise dedelerinin kurduğu tütün şirketi Tiedemanns Tobaksfabrik sayesinde milyarder oldu. Aile, şimdi petrol, tıbbi laboratuvar ve gayrimenkul yatırımlarıyla uğraşıyor. Katharina'nın 1.7 milyar dolarlık serveti varken, Alexandra'nın serveti 1.6 milyar dolar. İki kardeş de Ferd yatırım şirketinin yönetim kurulunda yer alıyor.

CHRİSTİAN LOUBOUTİN: AYAKKABI İKONUNUN MİLYARDERLER KULÜBÜNE KATILIMI

Fransız tasarımcı Christian Louboutin, kendi adını taşıyan markasına yapılan 3,2 milyar dolarlık yatırım ile milyarderler kulübüne katıldı. Exor tarafından gerçekleştirilen bu yatırımın ardından Louboutin'in şirketteki yüzde 35 hissesi olduğu belirtiliyor. Forbes'un raporuna göre, bu durumda Louboutin'in net değerinin yaklaşık 1,2 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

YARATICI VE İNOVATİF TASARIMLAR

Christian Louboutin'in ayakkabıları, kırmızı tabanıyla dünya çapında tanınıyor ve takdir ediliyor. İlk mağazasını 1992 yılında Paris'te açan Louboutin, asistanının yanlışlıkla ojesini bir çift topuklu ayakkabıya sürmesi sonucu ünlü kırmızı tabanını keşfetti. Tasarımları, Angelina Jolie'den Sarah Jessica Parker'a kadar birçok ünlü tarafından tercih ediliyor ve dünya genelinde büyük ilgi görüyor.

Christian Louboutin'in milyarderler kulübüne katılımı, sadece başarılı bir iş adamı olarak değil, aynı zamanda yaratıcılığı ve tasarım vizyonuyla da tanınan bir ikon olmasını pekiştiriyor.

Kaynak: SERHAT AKARSU

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.