TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

IFC, Türkiye'nin dijital ekonomisini destekleyecek yatırım kararı aldı

Dünya Bankası'na bağlı Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Türkiye'nin dijital ekonomisini güçlendirmek amacıyla yerel olarak geliştirilmiş e-ticaret platformu İkas'a yatırım yapacak.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 13:31
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 13:31
Kaynak: Haber Merkezi
IFC, Türkiye'nin dijital ekonomisini destekleyecek yatırım kararı aldı

Dünya Bankası'na bağlı Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Türkiye'nin dijital ekonomisini desteklemek ve KOBİ'lere yönelik dijital ticaret olanaklarını artırmak amacıyla yenilikçi bir yatırım kararı aldı. Bu kapsamda, IFC Türkiye'nin dijital ekonomisini katalize etmeyi hedefleyen bir dijital platforma yatırım yapma kararı aldı.

7 MİLYON DOLAR YATIRIMLA  İKAS'IN TÜRKİYE, ALMANYA VE ORTA VE DOĞU AVRUPA ÜLKELERİNE YAYILMASINI SAĞLANACAK

IFC, KOBİ'ler için yerel olarak geliştirilmiş e-ticaret platformu olan İkas'a 7 milyon dolara kadar yatırım yapacak. İkas'ın yazılımı, küçük işletmelerin ürünlerini ve envanterlerini yönetmelerini, siparişleri ve ödemeleri işlemelerini, müşteri ilişkileri kurmalarını ve işletmeleri hakkında bilgi edinmek için veri toplamalarını sağlıyor.

IFC'nin sağladığı finansman, İkas'ın Türkiye, Almanya ve Orta ve Doğu Avrupa ülkelerine yayılmasını sağlayacak. Bu yatırım, İkas'ın küresel ölçekte etkisini artırarak, Türkiye'deki ve dünyadaki KOBİ'lerin dijitalleşme sürecine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

İkas CEO'su Mustafa Namoğlu, IFC'den aldıkları fonun, platformlarının geliştirilmesini ve küçük işletmelere daha kapsamlı destek sunmalarını sağlayacağını belirtti. Namoğlu ayrıca, bu yatırımın Türkiye'deki ve dünyadaki KOBİ'lerin dijital dönüşümünde önemli bir rol oynayacağını vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.