TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Osmanlı Yatırım, rekor bedelsiz sermaye artırımı için SPK'ye başvurdu

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (OSMEN), bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu. Şirketin yüzde 1.809 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı hisselerde anlık yükselişe neden oldu.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 17:37
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 17:37
Kaynak: Haber Merkezi
Osmanlı Yatırım, rekor bedelsiz sermaye artırımı için SPK'ye başvurdu

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (OSMEN), 21 Mayıs itibarıyla yaptığı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirisinde, şirketin yüzde 1.809 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı için SPK'ye başvurduğunu duyurdu. Şirket, bu karar sonrasında hisselerde yaşanan anlık yükseliş ile dikkat çekti.

REKOR ARTIŞ VE HİSSELERİN PERFORMANSI

Geçtiğimiz günlerde alınan rekor bedelsiz sermaye artırımı kararının ardından hisseler büyük değer kazandı. Yatırımcılar, hisselerin önümüzdeki süreçte nasıl bir performans sergileyeceğini merakla beklemeye başladı.

Şirketin KAP bildirisinde yer alan bilgilere göre, çıkarılmış sermaye 20 milyon 942 bin 609 TL'den 400 milyon TL'ye yükseltilecek. Bu kapsamda 379 milyon 57 bin 391 TL'lik bir artış gerçekleştirilecek. Hisse sahiplerine, sahip oldukları pay oranında bedelsiz lot dağıtımı yapılacak. Örneğin, 10 OSMEN lotu olan bir yatırımcının bedelsiz sermaye artırımı sonrasında hesabında 1.909 lot olacak.

SPK'ye iletilen sermaye artırımı başvurusunun 2 ay içerisinde onaylanması bekleniyor. Ancak bazı durumlarda bu süreç daha uzun sürebiliyor. Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

"Şirketimizin 26.04.2024 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile Şirketimiz çıkarılmış sermayesinin İç kaynaklardan (Geçmiş Yıllar Kârları) karşılanmak suretiyle 379.057.391 TL artırılarak 20.942.609 TL'den 400.000.000 TL'ye yükseltilmesi kapsamında düzenlenen ihraç belgesinin onaylanması ve Şirketimiz Esas Sözleşmesi'nin 6. maddesinin yeni haline uygun görüş verilmesi talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na 21.05.2024 tarihinde başvuru yapılmıştır."

Yatırımcılar, rekor bedelsiz sermaye artırımı kararının ardından şirketin gelecekteki performansını merakla takip etmeye devam ediyor. Bu süreçte şirket hisselerinin nasıl bir seyir izleyeceği, sermaye artırımı onay sürecinin sonucuna göre netlik kazanacak.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.